Pompy głębinowe to rodzaj pomp, które tworzone są specjalnie z myślą o najbardziej wymagających zastosowaniach. Dzięki nim można podnosić wodę na wysokość nawet kilkudziesięciu metrów. Kiedy najczęściej stosuje się tego typu sprzęt?

Głównym celem pompy jest pomoc w transporcie wody. Tam, gdzie konieczne jest pompowanie jej ze znacznych głębokości, stosuje się pompy głębinowe. Tego typu urządzenia są obecnie stosowane powszechnie. Dostępne są w wielu wariantach do wyboru, dlatego te można dopasować je indywidualnie do konkretnego miejsca montażu.

Przeznaczenie pomp głębinowych

Pod względem swojego zastosowania pompy głębinowe przeznaczone są do zastosowania tam, gdzie lustro wody znajduje się poniżej wysokości 8 metrów. W takim przypadku zastosowanie zwykłej pompy hydroforowej nie jest już wskazane, ponieważ nie będzie ona zapewniała właściwej wydajności pracy.

Warto przy tym zaznaczyć, że pompy głębinowe dedykowane są do pracy z wodą czystą, dlatego też sprzęt ten nie może być użytkowany tam, gdzie w wodzie znajdują się drobiny piasku, szlamu oraz inne zanieczyszczenia. Może to doprowadzić do uszkodzenia pompy.

Przykładowe zastosowania pompy głębinowej:

  • domowe instalacje wodociągowe
  • rolnicze instalacje wodociągowe
  • instalacje wodociągowe w przemyśle
  • systemy nawadniające
  • podwyższanie ciśnienia wody w trakcie procesów przemysłowych
  • zmniejszanie poziomu wód gruntowych

Dobór właściwej pompy głębinowej

Jak wspomniano wcześniej, pompy głębinowe to pełna paleta modeli do wyboru, dlatego też należy pamiętać o tym, by dopasować ten sprzęt do konkretnego zastosowania. Należy wziąć pod uwagę wymiary pompy, w tym jej średnicę, moc, wysokość podnoszenia wody, wydajność. Należy zatem wziąć pod uwagę konkretne przeznaczenie pompy, a także miejsce jej montażu.

Aktualnie pompy głębinowe można zamawiać również w sklepach internetowych. Wybrane urządzenie zostanie dostarczone pod adres wskazany przez klienta nawet w przeciągu kilku dni od momentu złożenia zamówienia.