Osoby które poszukują płytek do łazienki z pewnością powinny zwrócić uwagę iż istnieje wiele różnych rodzajów płytek, bardzo popularne jest oczywiście terakota, są ta płytki posiadające bardzo ciekawą kolorystykę, mogą być to płytki porowate, lub też szkliwione.

Oczywiście często występuje także glazura, układamy ją najczęściej na ścianie ze względu na większą kruchość. W przypadku podłogi najlepiej sprawdzi się gres, może być to szkliwiony gres porcelanowy, który będzie posiadał odpowiednie zabezpieczenie powierzchni. Dzięki temu będzie on odporny na działanie wody, doskonale sprawdzi się w naszej łazience, kuchni czy też w przedpokoju.

Nowoczesne płytki – dużo możliwości

Płytki łazienkowe o zwiększonej wytrzymałości

W przypadku płytek warto stawiać na wysoką jakość, dzięki temu będą nam służyły przez wiele lat. W przypadku podłogi płytki o słabszych parametrach mogłyby z czasem się wycierać, czasem także pękać pod wpływem nacisku. Dlatego też warto wybrać płytki renomowanych producentów. Obecnie możemy zakupić płytki wielu producentów zagranicznych, pochodzące przykładowo z Hiszpanii czy też Francji, które mają w naszym kraju bardzo dobre opinie. Mogą być to białe płytki o różnej wielkości, zarówno płytki kwadratowe jak również prostokątne, dzięki czemu będziemy mogli łatwo dopasować je do wielkości naszej łazienki, oraz do jej kształtu.

Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę iż płytki nie mogą absorbować wody, w tym przypadku należy zwrócić uwagę na parametry nasiąkliwości. Płytki powinny posiadać odpowiednie zabezpieczenie impregnujące czy też powinny być pokryte szkliwem. Dodatkowo bardzo istotne jest także aby płytki w naszej łazience nie były zbyt śliskie, warto zwrócić uwagę iż czasem na naszej podłodze znajdzie się woda, czasem z mydłem czy też szamponem, co z pewnością może przyczyniać się do stworzenia niebezpieczeństwa. Dlatego też w łazience stosuje się płytki antypoślizgowe, które posiadają odpowiednie oznaczenia na pudełkach.

W przypadku kolorystyki możemy wybierać różne płytki, imitujące kamień, drewno w kolorystyce od jasnych, ecru poprzez wenge do płytek całkowicie czarnych. Oczywiście możemy wykorzystać także płytki w mozaikę, niekiedy są to płytki elastyczne które doskonale sprawdzą się w przypadku kiedy będziemy chcieli obudować wannę. Naturalnie często wybierane przez klientów są płytki domino, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, są to płytki w atrakcyjne cenowo.