Polskie firmy które oferują swoje towary za granicą coraz częściej poszukują nowych kanałów reklamy, będzie to oczywiście reklama w internecie.

Możemy również skorzystać z kompleksowych kampanii reklamowych w różnych krajach na rynkach docelowych. Mogą być to reklamy w telewizji, reklamy radiowe, na terenie dowolnego kraju. Oczywiście agencje reklamowe mogą także przygotować dla nas reklamy na przystankach, taksówkach, wykupić billboardy w atrakcyjnych lokalizacjach dużych miast.

Reklama w mediach zagranicznych

Reklama międzynarodowa to możliwość zdobywania nowych rynków

Agencja marketingowa dobierze najbardziej skuteczne sposoby marketingu w danym kraju, inny rodzaj promocji warto zastosować w Stanach Zjednoczonych, natomiast inny lepiej sprawdzi się przykładowo we Francji czy Wielkiej Brytanii. Sposób podejścia do kampanii reklamowej będzie zależał także od produktu czy też usługi jaką chcemy promować. Z pewnością dużą rolę obecnie będą odgrywały social media, reklama w internecie. Media społecznościowe dają nam możliwość kierowania reklamy do wąskiego grona odbiorców, z pewnością promocja tego rodzaju będzie bardzo skuteczna. W przypadku reklamy telewizyjnej można wybrać czas reklamowy w blokach podczas emisji programów, filmów czy też seriali, które będą trafiały do określonych grup odbiorców, przykładowo grup wiekowych, zatem możemy odpowiednio targetować nasz przekaz promocyjny.

Kampanie reklamowe mogą dotyczyć także turystyki, inwestycji, często klientami agencji reklamowych będą ministerstwa czy organizacje turystyczne. Z pewnością wiele regionów naszego kraju jest to wartych odwiedzenia, dlatego różne organizacje samorządowe, miasta stawiają na promocję, chcą zachęcić turystów z zagranicy do odwiedzenia naszego kraju. Prowadzone mogą być kampanie reklamowe za pośrednictwem CNN, The Economist, Financial Times oraz wielu innych dużych grup medialnych, które działają w wielu krajach. Z pewnością ważne jest wsparcie specjalistów, rozpoznanie targetu, aby móc zoptymalizować wydatki związane z reklamą.

Obecnie przedstawicielstwo ft w polsce jest coraz częściej poszukiwana przez przedsiębiorców, którzy szukają nowych rynków, chcą oferować swoje towary przykładowo na terenie Unii Europejskiej, korzystać z ułatwień jakie dają obecnie internet oraz szybkie przewozy kurierskie. Z pewnością wiele polskich firm może oferować swoje towary oraz usługi w innych krajach, rozszerzając rynki i zwiększając sprzedaż.