Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważna w naszym życiu jest zdrowa żywność, która będzie ważnym elementem naszej prawidłowej diety.

Konsekwencją otyłości mogą być różne choroby, dlatego należy dbać o siebie i starać się zachować szczupłą sylwetkę. Można powiedzieć, że otyłość jest to zjawisko, które charakteryzuje się zwiększaniem masy ciała ponad normę przyjęte według BMI. Według tego wskaźnika masę ciała w kilogramach dzielimy przez wzrost w metrach podniesiony do kwadratu. Jeżeli otrzymamy wartość pomiędzy 20-25 wówczas nasza waga jest prawidłowa. Współczynnik o wartościach pomiędzy 25 a 30 oznacza nadwagę. Wartość powyżej 30 oznacza otyłość, nie jest to jednak reguła szczególnie w przypadku dobrze zbudowanych mężczyzn gdzie zwiększony współczynnik BMI nie musi jeszcze oznaczać nadwagi. Istotną rzeczą przy zachowaniu ładnej sylwetki jest odpowiednia przemiana materii. Aby być zdrowym należy dobrze się odżywiać, do tego potrzebna będzie odpowiednia dieta. Jeżeli nie wiemy jak przygotowywać posiłki, wówczas możemy poszukać pomocy dietetyka.

Przygotuje nam on plan żywienia.

Musi być to dieta zbilansowana, tak aby dostarczała do organizmu wszystkie niezbędne witaminy i składniki odżywcze. Dobrze będzie spożywać 5 posiłków dziennie, lepiej będzie jeść mniej a częściej, co pozytywnie wpłynie na nasza przemianę materii. Oczywiście należy wypracować u siebie odpowiednie nawyki żywieniowe i przyzwyczaić się do nowych godzin w których będziemy spożywali posiłki. Z pewnością przygotowanie pełnowartościowych posiłków będzie czasochłonne, zwłaszcza jeżeli pracujemy. Dlatego też dobrym rozwiązaniem będzie catering, obecnie w każdym większym mieście znajdziemy firmy cateringowe, które mogą dowieźć nam jedzenie do domu lub też do firmy. Dobrym pomysłem jest także dieta pudełkowa, w tym przypadku dostajemy pełnowartościowe posiłki podzielone na kolejne dni. Z pewnością dobrym pomysłem może być catering Warszawa – FitApetit, firma posiada duże doświadczenie w dostarczaniu pełnowartościowych posiłków na terenie stolicy.