Jeśli zawsze marzyłaś o ślubie w plenerze lub organizujesz inne wydarzenie na świeżym powietrzu, możesz śmiało rozbić namiot wynajmując go od przedsiębiorstwa zajmującego się wypożyczaniem hal namiotowych.

Istnieje kilka typów namiotów, które można wynająć, a mianowicie namioty ramowe, namioty słupowe i namioty konstrukcyjne. Namioty napinane są wyposażone w płótno żaglowe i środkowe drążki podtrzymujące dach. Namioty opierają się na wzorze słupków i mocowaniach, aby zapewnić stabilność. Kiedy wynajmujesz namioty w renomowanej wypożyczalni, w większości przypadków maszty i tkaniny do namiotów z żaglówki są eleganckie, więc nie musisz ich zmieniać czy zakrywać. Od swojej nazwy, namioty szkieletowe mają ramę, która podtrzymuje dach, z otwartą przestrzenią pod baldachimem. Te namioty są zwykle samonośne i możesz je obciążyć, jeśli podłoże nie pozwala na zakotwiczenie. Namioty zazwyczaj wymagają sporo miejsca do rozstawienia, więc zanim udasz się do wypożyczalni, upewnij się, że masz wystarczająco dużo dodatkowego miejsca na kołki i mocowania. Jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar namiotu wybrać, poproś ekspertów z wypożyczalni namiotów, aby odwiedzili lokalizację imprezy i pomogli w dokonaniu obliczeń.

Ekspert powinien również szukać przeszkód napowietrznych, takich jak linie energetyczne i gałęzie drzew.

Obowiązkiem firmy zajmującej się wynajmowaniem hal namiotowych jest skontaktowanie się z przedsiębiorstwami użyteczności publicznej w celu oznaczenia linek, aby uniknąć ich uszkodzenia podczas montażu i demontażu namiotu. Możesz również poprawić komfort użytkowania namiotu, instalując nową podłogę. Masz do wyboru wiele opcji podłóg, z których najpopularniejsze to sztuczna murawa, dywan sizalowy i deska z twardego drewna. Można także zainstalować podest do tańczenia czy scenę dla zespołu. Na stronie http://www.ewenta.pl/blog-post/dlaczego-warto-wynajac-hale-namiotowa/ znajdziesz więcej informacji na temat wypożyczenia namiotu. Możesz wyposażyć swoją konstrukcję i namiot ramowy w przezroczyste ściany, które zatrzymają ciepło i chłodne powietrze, jednocześnie zapewniając gościom dobry widok. Na koniec musisz pomyśleć o oświetleniu. Zainstalowane przez Ciebie światła powinny nie tylko rozjaśnić namiot, ale także poprawić jego atrakcyjność.