Zachwycające balustrady szklane mogą być pozbawione słupków. Konstrukcje całoszklane i samonośne stanowią idealny wybór do wielu przestrzeni, aby stworzyć piękne, nietypowe i luksusowe wykończenie.

Przy poszukiwaniu odpowiednich balustrad zawsze warto przeanalizować, jakiego efektu po nich oczekujemy. Czy balustrada ma być nowoczesne, a może klasyczna? Jaki powinna mieć kolor? Do jakich schodów ma być dołączona? Gdy celem jest stworzenie nowoczesnej, ekskluzywnej przestrzeni, warto zwrócić uwagę na balustrady całoszklane samonośne, które idealnie wpisują się w założenia współczesnej architektury.

Czym są balustrady całoszklane samonośne?

Balustrady ze szkła są wspaniałym wyborem do wielu przestrzeni. Można nadać im jeszcze piękniejszy wygląd wtedy, gdy będą one wykonane jako balustrady całoszklane samonośne.

Pod tym właśnie pojęciem znajdują się balustrady, które wytwarzane są z całych pasów szkła, które nie są dzielone żadnymi słupkami. Dodatkowo, stosuje się wtedy takie systemy mocowań, które są niemalże niewidoczne. W rezultacie szkło wygląda tak, jakby było integralną częścią schodów, tarasu czy balkonu.

????????????????????????????????????

Jak montuje się balustrady całoszklane samonośne?

Tego typu balustrady najczęściej posiadają liniowe mocowanie w dolnej części tafli szkła. Stosowane są wtedy wytrzymałe profile aluminiowe, które jednocześnie pełną funkcję wspornika, dlatego zapobiegają uszkodzeniu konstrukcji. Całość montowana jest do ściany, na przykład do elewacji czy czoła płyty balkonowej lub też na posadzce w zależności od oczekiwań klienta.

Aby można było uzyskać balustradę wytrzymałą, trwałą, a przy tym estetyczną, warto zdecydować się zamówienie ich w dobrych firmach, które wykonują balustrady całoszklane samonośne na zamówienie już od lat. Dzięki temu można otrzymać profesjonalną, kompleksową obsługę związaną z przygotowaniem projektu, wykonaniem balustrad, a także ich montażem. Sprawdzeni fachowcy zadbają o to, aby uzyskać najlepszy efekt zgodny z oczekiwaniami klienta.