Wykonuj więcej powtórzeń, nie cięższych. Idealny trening do budowy mięśni zawiera dużą liczbę powtórzeń na średnim poziomie intensywności. Zachowaj przerwy między zestawami poniżej minuty. To ciągłe powtarzanie powoduje narastanie kwasu mlekowego w mięśniach, co zaobserwowano w celu pobudzenia wzrostu mięśni.

Skoncentruj się na ważnych ćwiczeniach, takich jak martwy ciąg, przysiady i wyciskanie. Te trzy stanowią podstawę każdej dobrej rutyny ćwiczeń. Są to ćwiczenia, które udowodniono, że budują siłę, zwiększają objętość i poprawiają ogólne uwarunkowania. Bez względu na to, jaki schemat ustawiłeś, trzymaj te trzy ćwiczenia jako kamienie węgielne.

W celu wzmocnienia mięśni ważne jest, aby mieć strategię i plan realizacji tej strategii. Istnieją różne zasoby, których możesz użyć do określenia ćwiczeń siłowych, które Twój plan będzie zawierał. Powinieneś także ustawić harmonogram, który będzie łatwy do naśladowania i nie przytłoczy Cię. Przejdź do swojego planu z profesjonalnym trenerem, aby upewnić się, że jest w stanie spełnić Twoje cele.

Krótkotrwałe stosowanie suplementów kreatynowych może pomóc w budowaniu mięśni przy minimalnym ryzyku. Kreatyna odgrywa ważną rolę w twoim ciele, ponieważ jest wymagana do wytworzenia ATP, podstawowej i niezbędnej formy energii. Twoje ciało nie może funkcjonować bez ATP, a brak kreatyny może powodować problemy z mięśniami. Posiadanie wyższego poziomu kreatyny pozwoli Ci ćwiczyć bardziej intensywnie i przez dłuższy czas.

Kiedy ćwiczysz w celu budowania mięśni, ważne jest, aby zastanowić się, ile białka bierzesz. Ciało wykorzystuje białka do wielu rzeczy oprócz budowania mięśni, więc jeśli nie masz wystarczająco dużo, możesz nie widzieć wzrostu mięśni, który chcesz. Pamiętaj, aby tego uniknąć, jedząc dietę wysokobiałkową.

Niektórzy ludzie błędnie spożywają zbyt dużo białka na początku programu budowania mięśni. Dodatkowe białko może oznaczać dodatkowe kalorie dodawane do codziennej diety. Może to spowodować zwiększenie masy ciała, jeśli nie jesteś ostrożny. Zamiast tego należy stopniowo zwiększać ilość spożywanego białka. Co kilka dni zwiększ ilość kilkuset kalorii. W ten sposób twoje ciało będzie w stanie zmienić te dodatkowe kalorie w mięśnie, a nie w tłuszcz.

Użyj treningu piramidy. Pojedynczy schemat podnoszenia ciężaru nie daje wyników na zawsze. Dlatego powinieneś próbować piramidować swoją wagę, używając cięższych ciężarów w każdym zestawie. Ciężkie zestawy pozwalają budować siłę, a średnie ciężary maksymalizują wzrost mięśni. Pozwala to uzyskać zarówno siłę, jak i rozmiar w jednym treningu.

Bycie zdrowym może pomóc ci czuć się dobrze, a budowanie mięśni jest ważną częścią tego. Trening siłowy plus ćwiczenia sercowo-naczyniowe to szybki sposób na uzyskanie tego rodzaju rezultatów. Dodaj je do zabawy, która pomoże Ci zobaczyć zmiany, których szukasz!