Jeśli zrobisz to prawidłowo, podnoszenie ciężarów będzie przyjemne i przyjemne.

Będziesz mógł cieszyć się treningiem, wynikami i wszystkimi korzyściami, jakie przynosi budowanie mięśni. Na początek powinieneś dowiedzieć się, jaka forma podnoszenia ciężarów jest odpowiednia do twoich wymagań, więc przeczytaj ten artykuł, aby zapoznać się z sugestiami, jak zacząć program.

Po treningu mięśniowym pamiętaj o odpoczynku. Wiele osób nie robi tego po treningu, co może być szkodliwe dla budowania większej masy mięśniowej. To właśnie podczas odpoczynku ciało rośnie i naprawia się. Jeśli nie uda Ci się odpocząć po treningach budujących mięśnie lub skrócisz okres odpoczynku, ten trening może zapobiec wzrostowi twojego ciała. Jak widać, ważne jest, aby nie ograniczać okresów odpoczynku potrzebnych Twojemu organizmowi.

Bądź cierpliwy. Budowanie mięśni nie jest szybką naprawą; Potrzeba czasu, zanim zaczniesz widzieć rozwój mięśni. Może to być zniechęcające i sprawić, że chcesz zrezygnować.

Jeśli jednak ćwiczysz z właściwą techniką i rób to, co musisz zrobić, ufaj, że wyniki przyjdą punktualnie.
Trenuj co najmniej trzy razy w tygodniu. Musisz co najmniej trzy sesje treningowe co tydzień, jeśli chcesz zobaczyć znaczny wzrost mięśni. Jeśli jesteś naprawdę nowy w treningu siłowym, to na początku można go zredukować do dwóch; jednak należy jak najszybciej zwiększyć liczbę sesji w tygodniu. Jeśli masz już doświadczenie w treningu siłowym, możesz również dodać więcej sesji.