Często spotykamy się z problemem złego czyszczenia podłóg zarówno w budynkach komercyjnych, placówkach medycznych, jak również biurach czy nieruchomościach mieszkalnych.

Niestety wiele firm zajmujących się sprzątaniem ogólnym nie jest w stanie zapewnić specjalistycznej wiedzy wymaganej do uzyskania akceptowalnych wyników czyszczenia i konserwacji podłóg z różnego rodzaju materiałów.

Korzyści wynikające z profesjonalnej konserwacji podłóg

Profesjonalne czyszczenie posadzek, dywanów, wykładzin i tapicerki

W wielu budynkach mieszkalnych lub komercyjnych znajduje się wiele pokryć podłogowych, które wymagają czyszczenia i konserwacji, co może stanowić wyzwanie z wielu powodów. Obecnie dostępna jest tak szeroka gama maszyn wielu producentów do zaawansowanego czyszczenia podłóg wykonanych z różnorodnych materiałów, dlatego konieczny jest wybór odpowiedniego sprzętu. Przyjrzenie się procesom i wariantom osprzętu dla typów maszyn ma absolutnie kluczowe znaczenie, ponieważ wybór niewłaściwych szczotek, padów lub materiałów ściernych do maszyny może spowodować uszkodzenie powłoki podłogi.

Równie ważne jest również upewnienie się, że proces czyszczenia posadzki daje dobre wyniki i nie pozostawia brudu ani nieusuniętych śladów na wykładzinie podłogowej. Równie ważne są chemikalia, stosowanie niewłaściwych poziomów pH na każdej wykładzinie podłogowej może spowodować nieodwracalne uszkodzenia i należy zachować ostrożność przy wyborze odpowiednich produktów do czyszczenia. Podłogi wykonane z drewna, płytek, marmuru, granitu, linoleum czy lastryko wymagają innych produktów i metod czyszczenia, aby ich powierzchnia nie uległa zniszczeniu.

Firma oferująca czyszczenie posadzek musi posiadać odpowiedni sprzęt, wiedzę i znajomość prawidłowej konserwacji wszystkich wykładzin podłogowych. W ofercie takich firm zazwyczaj znajdziemy usługi takie jak czyszczenie dywanów, tapicerki i mebli czyszczenie twardych podłóg, linoleum, lastryko, PCV, płytek i fug, marmuru i innego rodzaju kamienia, czyszczenie okien oraz wertikali. Możemy również zamówić renowację oraz impregnację posadzek.