W niektórych przypadkach impulsy optyczne występują w dziesiątkach pikosekund, dlatego nic dziwnego, że lasery pikosekundowe są również nazywane ultraszybkimi lub ultrakrótkimi laserami pulsacyjnymi.

Ponadto lasery pikosekundowe zużywają o 50 procent mniej energii niż inne bardziej popularne modele laserów używane w gabinetach medycyny estetycznej do różnorodnych zabiegów.

Leczenie zmian skórnych przy użyciu lasera pikosekundowego

Do jakich zabiegów używany jest laser pikosekundowy

Lasery pikosekundowe oferują bezpieczne i skuteczne rozwiązanie zarówno do usuwania tatuaży, makijażu permanentnego, jak i leczenia zmian pigmentowych, zmniejszania widoczności blizn, rozstępów, trądziku. Ponadto pikosekundowy laser umożliwia uzyskanie szybszych efektów przy mniejszej liczbie zabiegów, usuwanie tuszu i barwników głęboko w tkance, mniejsze ryzyko wystąpienia blizn u pacjenta. Od znamion, przez nadmierną pigmentacje po uszkodzenia słoneczne, przebarwienia skóry wydają się być estetycznym defektem dla wielu pacjentów. Zastosowanie lasera pikosekundowego do leczenia pigmentacji zapalnej daje obiecujące wyniki.

Blizny po trądziku są trudne do leczenia, jednak zabieg z użyciem lasera pikosekundowego jest obiecujące. Oferuje dwojaki efekt niespotykany w innych metodach. W połączeniu z matrycą dyfrakcyjną laser powoduje obrażenia termiczne na dotkniętej skórze. Z kolei uraz uruchamia naturalny proces gojenia organizmu poprzez stymulację syntezy kolagenu i przebudowę skóry. Zabieg z użyciem lasera pikosekundowego minimalizuje również ryzyko blizn po zabiegu i pozwala na usunięcie przebarwień w mniejszej liczbie sesji. Możliwość przełączania różnych długości fali zapewnia również większą elastyczność dla różnych rodzajów skóry.

Zdolność celowania w mniejsze cząsteczki i ograniczania uszkodzeń termicznych jest zaletą oferowaną przez laser pikosekundowy. Często technologia pikosekundowa zapewnia różnorodne opcje długości fali i specjalne aplikatory do usuwania powierzchownego przebarwienia. Innowacyjny plan opieki z wykorzystaniem tych medycznych urządzeń laserowych pozwala na leczenie pigmentacji i rewitalizacji skóry w jednej sesji przy mniejszym ryzyku powstania blizn.