Przeprowadzki komercyjne to skomplikowane zadanie, niezależnie od tego, czy masz małe biuro z kilkoma pracownikami, czy duży budynek z setkami osób w zespole.

Podzielenie przeprowadzki na mniejsze zadania i odpowiednie przygotowanie sprawi, że proces relokacji będzie płynniejszy, przy minimalnych zakłóceniach ciągłości pracy. Jeśli planujesz przeprowadzkę biura, z pewnością nie powinna się tym zajmować jedna osoba. Zespół współpracujących razem ludzi może podzielić zadania i pomagać sobie nawzajem, aby nic nie zostało zapomniane. Wybierz grupę zadaniową z jedną osobą na jej czele około sześć miesięcy przed datą przeprowadzki.

Nowa przestrzeń biurowa to duża zmiana dla całego zespołu pracowników, więc chcesz, aby był świadomy tego z dużym wyprzedzeniem i był jak najbardziej podekscytowany przeprowadzką, zamiast odczuwać stres i niepokój. Warto ogłosić przeprowadzkę odpowiednio wcześniej podczas osobistego spotkania lub szczegółowej informacji zawartej w mailu.

Przeprowadzki komercyjne powinny być zawsze wykonywane przez profesjonalną firmę zajmującą się przenosinami biur, a nie twoich pracowników.

Twój zespół już przechodzi duże zmiany, kładzenie na nich większego stresu poprzez poproszenie ich o wykonanie dużego zadania poza ich zakresem obowiązków może pozostawić cię z niezadowolonym zespołem. Zatrudniając specjalistów, możesz zminimalizować zakłócenia w działalności biznesowej, pozwalając zespołowi skupić się na swojej pracy i upewnić się, że wszystko dotrze bezpiecznie do nowego biura. Niedoświadczeni pracownicy mogą uszkodzić drogi sprzęt lub przypadkowo utracić ważne dane, albo zgubić ważne przedmioty. Dobrze zorganizowana przeprowadzka firmy to nie tylko sprawna relokacja, ale również bezpieczeństwo przewożonych ładunków. Zazwyczaj przedsiębiorstwa organizujące przeprowadzki firmowe są ubezpieczone są od takich sytuacji, jak zniszczenie czy zagubienie mienia, więc w razie wypadku czy utraty czegokolwiek przewożonego w nowe miejsce, otrzymamy stosowną rekompensatę.