Przeprowadzki komercyjne to skomplikowane zadanie, niezależnie od tego, czy masz małe biuro z kilkoma pracownikami, czy duży budynek z setkami osób w zespole.

Podzielenie przeprowadzki na mniejsze zadania i odpowiednie przygotowanie sprawi, że proces relokacji będzie płynniejszy, przy minimalnych zakłóceniach ciągłości pracy. Jeśli planujesz przeprowadzkę biura, z pewnością nie powinna się tym zajmować jedna osoba. Zespół współpracujących razem ludzi może podzielić zadania i pomagać sobie nawzajem, aby nic nie zostało zapomniane. Wybierz grupę zadaniową z jedną osobą na jej czele około sześć miesięcy przed datą przeprowadzki.

Nowa przestrzeń biurowa to duża zmiana dla całego zespołu pracowników, więc chcesz, aby był świadomy tego z dużym wyprzedzeniem i był jak najbardziej podekscytowany przeprowadzką, zamiast odczuwać stres i niepokój. Warto ogłosić przeprowadzkę odpowiednio wcześniej podczas osobistego spotkania lub szczegółowej informacji zawartej w mailu.

Przeprowadzki komercyjne powinny być zawsze wykonywane przez profesjonalną firmę zajmującą się przenosinami biur, a nie twoich pracowników.

Twój zespół już przechodzi duże zmiany, kładzenie na nich większego stresu poprzez poproszenie ich o wykonanie dużego zadania poza ich zakresem obowiązków może pozostawić cię z niezadowolonym zespołem. Zatrudniając specjalistów, możesz zminimalizować zakłócenia w działalności biznesowej, pozwalając zespołowi skupić się na swojej pracy i upewnić się, że wszystko dotrze bezpiecznie do nowego biura. Niedoświadczeni pracownicy mogą uszkodzić drogi sprzęt lub przypadkowo utracić ważne dane, albo zgubić ważne przedmioty. Dobrze zorganizowana adexim.com.pl/przeprowadzki-firm-i-instytucji to nie tylko sprawna relokacja, ale również bezpieczeństwo przewożonych ładunków. Zazwyczaj przedsiębiorstwa organizujące przeprowadzki firmowe są ubezpieczone są od takich sytuacji, jak zniszczenie czy zagubienie mienia, więc w razie wypadku czy utraty czegokolwiek przewożonego w nowe miejsce, otrzymamy stosowną rekompensatę.