Poduszka do spania to w dużej mierze kwestia osobistego gustu i wyboru, ale biorąc pod uwagę, w jaki sposób śpisz, musisz wiedzieć jaką poduszkę kupić, aby zapewnić sobie odpowiednie podparcie głowy.

W dzisiejszych czasach dostępne są różne opcje wypełnienia poduszek, ponieważ producenci podjęli kroki w celu uwzględnienia różnych nawyków snu śpiących osób, aby zapewnić spokojny i zdrowy sen każdemu. Podobnie jak w przypadku kołder, dostępne są naturalne i syntetyczne wypełnienia, a jakość i trwałość zależą od zawartości produktu i użytego materiału. Pod względem jakości syntetycznych wypełnień włókna mają kluczowe znaczenie dla długowieczności poduszki. Wypełnienia z włókien poliestrowych i silikonowych w środku stanowią tańszą alternatywę dla poduszek z pierza czy puchu, ale różnią się jakością i skutecznością podparcia głowy i karku. Jednak nie wszystkie poduszki z wypełnieniem syntetycznym są dobrej jakości, dlatego należy je wybierać w sposób uważny. Tanie poduszki mogą zapaść się już po kilku miesiącach i stracić zdolność do bycia wypełnionymi, ale mogą być opłacalne, jeśli musisz często lub regularnie zmieniać poduszki.

Poduszki puchowe są miękkie i trwałe

Jednak dla najwyższego luksusu i komfortu spania wybierz poduszki z wypełnieniem z puchu kaczego lub gęsiego.

Poduszki z wypełnieniem z pierza lub pierza i puchu są dostępne w różnych gęstościach od miękkich do twardych i zapewniają cudownie luksusowy komfort z dodatkową zaletą, że można je wielokrotnie wypełniać. Specjalistyczne poduszki, takie jak pianka z pamięcią kształtu, która pomaga złagodzić problemy z plecami i szyją, oraz poduszki puchowe nadające się do prania, pomagające zmniejszyć problemy z alergią i astmą, są również popularnymi opcjami w dzisiejszych czasach i są sprzedawane przez większość producentów poduszek, kołder i pościeli. Wszyscy mamy różne nawyki spania, więc jeśli masz preferowaną pozycję do spania, możesz również zakupić specjalistyczne poduszki do spania na boku, plecach czy na brzuchu, aby zapewnić sobie odpowiednie wsparcie karku i głowy.