Może nie wszyscy to wiedzą, jednak o nasze własne ciało jest warto dbać.

W końcu to my sami odpowiadamy za nasz wygląd zewnętrzny czy higienę. W przypadku, gdy to zaniedbamy możemy czasami po prostu się wstydzić. Jeśli chcemy zadbać o nas samych to od czasu do czasu dobrze jest wybrać się do salonu kosmetycznego. Być może to pojęcie bardzie kojarzy się z kobietą, ale mężczyźni też bez obaw mogą korzystać z tego typu miejsc. Jednym z zabiegów, który mamy do wyboru jest pedicure, czyli zabieg dla naszych stóp. Za sprawą rozwoju technologii jest kilka rodzajów takiego zabiegu. Przykładem może być pedicure kwasowy. Zapewne nie wszyscy wiedzą na czym polega i po co tak naprawdę się go stosuje.

Coś dla kobiet i mężczyzn

Na samym początku warto powiedzieć o tym, że ten typ pedicure zawsze wykonywany jest przy pomocy kwasów kosmetycznych. Raczej nie ma reguły z czego się korzysta, jednak utarło się tak, że najczęściej wykorzystywane są kwas winowy, mlekowy czy jabłkowy. Połączenie tych wszystkich wymienionych kwasów tak naprawdę pozwala nam na zadbanie o nasze stopy w zasadzie w sposób kompleksowy. Wymienione kwasy działają nawilżająco, antybakteryjnie oraz są w stanie zmiękczyć nasz twardy czy zrogowaciały naskórek na stopach. Jak zatem można łatwo wnioskować ten typ pedicure jest idealny dla kogoś kto ma gruby naskórek oraz ma on skłonności do pękania. Jest to zabieg idealny dla kobiet jak i dla mężczyzn, a wszystko to za sprawą tego, że nie następuje w tym przypadku zmiana wyglądu stóp, a jednie ich pielęgnacja czy upiększenie.

Pedicure – efekty

Po przeprowadzonym zabiegu skóra naszych stóp będzie gładka i niezwykle przyjemna w dotyku. Nie należy się tego bać, ponieważ wszystko jest w pełni bezpieczne i komfortowe. Jeśli zastanawiamy się gdzie udać się na taki zabieg to warto jest odwiedzić tę klinikę: http://klinika-urody.pl/oferta/pielegnacja-dloni-stop-i-paznokci/pedicure. Jest to sprawdzone i profesjonalne miejsce.