Co mają wspólnego energia słoneczna, energia pływów i energia wiatru? Wszystkie są formami zielonej energii; naturalne źródła energii, które powodują minimalne zanieczyszczenie.

Jeśli chcemy zadbać o tę planetę, ważne jest, abyśmy podjęli kroki, aby zużywać więcej zielonej energii. Czytaj dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.Zamiast korzystać z klimatyzacji latem, noś ubrania, które są naturalne. Naturalne tkaniny, takie jak bawełna, usuwają wilgoć ze skóry, zapewniając uczucie chłodu. Wybieraj też jaśniejsze ubrania, które odbijają słońce, a nie pochłaniają jego ciepło.Aby zaoszczędzić dodatkową energię w domu, ustaw swoją elektronikę w tryb oszczędzania energii, gdy jej nie używasz. Tryb oszczędzania energii zmniejszy ilość energii zużywanej przez urządzenie. W ten sposób możesz zaoszczędzić energię i obniżyć rachunki za prąd.Skorzystaj z wentylatorów w domu. Możesz łatwo użyć wentylatorów podłogowych lub zainstalować wentylator sufitowy, aby zwiększyć przepływ powietrza w domu. Możesz ich używać, nawet jeśli masz już klimatyzator, ponieważ możesz ustawić termostat wyżej i po prostu użyć wentylatorów do ruchu powietrza.Ustaw komputer tak, aby przechodził w stan uśpienia, gdy nie używasz go przez ponad 10-15 minut w danym momencie. Chociaż większość ludzi wierzy, że wygaszacze ekranu oszczędzają energię, nie oszczędzają i nie powinny być używane jako alternatywa dla umieszczania komputera w stanie uśpienia.Kiedy nie używasz swoich urządzeń, upewnij się, że są wyłączone. Jeśli jesteś w pokoju, upewnij się, że światło jest wyłączone, kiedy wychodzisz. Jeśli wyjdziesz z domu, upewnij się, że telewizor jest wyłączony. Te drobiazgi mogą znacznie zmniejszyć ilość energii zużywanej w domu, dzięki czemu pod koniec miesiąca będziesz mieć dodatkową gotówkę w kieszeni.Świetną wskazówką dotyczącą korzystania z zielonej energii jest upewnienie się, że Twój dom jest odpowiednio zaizolowany i ma wysoką wartość R z izolacją. Zredukuj swój ślad węglowy dzięki tym wskazówkom

Najlepsza izolacja ma wyższą wartość R.

Nie tylko zaoszczędzisz energię, ale dodatkowa izolacja zapobiegnie nadmiernemu hałasowi z zewnątrz.Przeciętna pralka zużywa dużo gorącej wody. Może zużyć ponad 30 galonów na każdy ładunek. Ogranicz zużycie gorącej wody, myjąc w zimnej wodzie. Wiele osób zmaga się z tym, ponieważ nalegają, aby woda była ciepła. Jeśli jesteś jednym z nich, spróbuj wymienić swoją maszynę na jednostkę Energy Star. Wiele nowoczesnych detergentów bardzo dobrze czyści ubrania w niskich temperaturach.Używanie zimnej wody w pralce, gdy tylko jest to możliwe, to świetny sposób na oszczędzanie energii. Powodem tego jest to, że do podgrzania wody potrzebna jest znaczna ilość energii. W rzeczywistości około dziewięćdziesiąt procent energii zużywanej podczas prania ubrań jest wykorzystywane do podgrzewania wody. Korzystanie z ciepłej wody jest droższe zarówno dla Ciebie, jak i dla środowiska.Pomyśl o gruntowej pompie ciepła dla swojego domu. Gruntowa pompa ciepła wykorzystuje stałą temperaturę gruntu do ogrzewania i chłodzenia domu. Temperatura gruntu będzie wyższa od powietrza zimą, ale chłodniejsza latem, co zapewni bardzo wydajną wymianę ciepła.Od energii geotermalnej po energię z biomasy, zielona energia jest dobra dla naszej planety. Teraz, gdy przeczytałeś ten artykuł, możesz zacząć podejmować kroki w kierunku wykorzystania większej ilości zielonej energii w swoim życiu. Możesz być tylko jedną osobą, ale odrobina zielonej energii może zajść bardzo daleko.