Czy jest coś ważniejszego, dla właściciela serwisu www, od pozycji na pierwszej stronie wyszukiwania?

Wyszukiwarka analizują treść strony, czyli między innymi słowa kluczowe zawarte w treści witryn i sporządza ranking, który prezentowany jest jako organiczne wyniki wyszukiwania. Słowo organiczne świadczy o tym, że wyniki nie są wspomagane żadną reklamą.

Jak sprawdzić widoczność strony w wynikach wyszukiwania?

Jest kilka sposobów, żeby to zrobić. Wszystkich z pewnością zainteresuje sposób, dzięki któremu każdy może dokonać tego sam, własnoręcznie, mając do dyspozycji tylko komputer. Jest to jedna z pierwszych spraw poprzedzających pozycjonowanie, które możemy zlecić wyspecjalizowanej w tej dziedzinie agencji SEO lub specjaliście od pozycjonowania stron.

Jak się do tego zabrać? Poradnik krok, po kroku.
– otwieramy przeglądarkę w trybie incognito (żeby ominąć filtry wyszukiwania związane z geolokalizacją).
– w pasek adresu wpisujemy frazę, dla której weryfikujemy pozycję.
– dalej, w górnym, prawym rogu jest przycisk Opcje.
– z listy wybieramy pierwszą pozycje dotyczącą ustawień wyszukiwania
– przenosimy się na stronę ustawień.
– znajdujemy drugą pozycje od góry z podpowiedziami wyszukiwania.
– znajdujemy i zaznaczamy trzeci, ostatni przycisk radio.
– przycisk uruchamia suwak z opcjami ilości wyników na stronie.
– ustawiamy wartość maksymalną.
– zapisujemy i po zatwierdzeniu wyskakującego okienka przenosimy się do wyników wyszukiwania.
– teraz dzięki wyszukiwaniu wewnętrznemu (klawisz F3) znajdujemy naszą stronę, wpisując jej url w okienko wyszukiwania.
– oceniamy lub przeliczamy, ile brakuje naszemu serwisowi do pierwszej pozycji i możemy zrobić następny krok.

Tak więc, kiedy pozycja jest znana, możemy przejść do zespołu działań, ogólnie znanych jako optymalizowanie strony. Samodzielna realizacja tego typu działań powinna być uzupełniona kompleksową wiedzą z dziedziny SEO. Jeżeli nie posiadamy takie wiedzy warto poprosić o pomoc doświadczonego specjalistę zajmującego się pozycjonowaniem stron. W tym celu możemy zlecić optymalizację i pozycjonowanie swojej strony agencji SEO lub skorzystać z pomocy freelancera oferującego tego typu usługi.

Jak jest koszt optymalizacji i pozycjonowania strony?

Wszystko zależy od konkurencyjności branży, w której działamy oraz tego, do kogo zwrócimy się o pomoc. Cennik dużych agencji SEO będzie wyższy od tego oferowanego przez samodzielnego specjalistę. Przykładową ofertę specjalisty z zakresu optymalizacji i pozycjonowania strony znajdziemy na stronie tego SEO freelancera https://arries.pl/ . Jeżeli już udało nam się opiekę SEO dla naszej strony musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż pozycjonowanie to proces długotrwały, a na pierwsze jego rezultaty trzeba niejednokrotnie poczekać kilka miesięcy. Jednak zlecając optymalizację i pozycjonowanie specjalistom możemy być pewni, że nasza strona internetowa będzie dobrze postrzegana przez roboty wyszukiwarek internetowych.