Istnieje mnóstwo możliwości kupienia pięknej, strojnej i czasami nawet niezbyt drogiej sukni ślubnej. Na początku warto przemyśleć, czy kreacja ma być nowa, czy używana.

Pozwoli to od razu wyeliminować niektóre z placówek oferujących suknie na sprzedaż lub wypożyczających je. Jeśli chodzi o suknie używane, jednym z najlepszych sposobów na szybkie nabycie ubrania jest skorzystanie z ogłoszeń osób na portalach z anonsami. Ta metoda jest dobra, o ile chce się kupić naprawdę niezłą kreację za niewielkie pieniądze (choć nie jest to regułą – niektórzy prywatni sprzedający bardzo się cenią i przesadzają z wymaganiami cenowymi). Trzeba jedynie uważać na nieuczciwe oferty i sprawdzać jakość kreacji podczas handlu z ręki do ręki.
Używane sukienki można kupić lub wynająć w specjalnych placówkach. Zakup umożliwiają chociażby sklepy przypominające popularne ciuchlandy, ale koncentrujące się na modzie ślubnej. Mają przeważnie wyższą jakość asortymentu niż inne tego typu placówki, ale jest on uboższy (związany wyłącznie z odzieżą, jaką można założyć na ślub). Można tam znaleźć niedrogie, a czasami naprawdę fantastyczne kreacje, które wystarczy odświeżyć lub nieco dopasować do sylwetki. Wypożyczalnie to jeszcze lepsza oferta dla osób niezbyt zamożnych i podchodzących do ślubu bardzo praktycznie. Dostępne tam suknie ślubne kraków bywają atrakcyjne i zadbane, bo właścicielki oddały je po jednorazowym założeniu w ważnym dla siebie dniu. Suknię wypożyczoną trzeba jednak zwrócić, jeśli zostanie zniszczona lub zaplamiona, zepsuta można liczyć się z koniecznością pokrycia jej wartości lub kosztu usunięcia szkód.


Takich problemów nie ma w salonie lub w warsztatach krawieckich.

Suknie ślubne Kraków kupione tam przechodzą całkowicie na własność nabywcy. Kosztują dość sporo, zwłaszcza jeśli są modne, ale każda wydana złotówka procentuje – niektóre kreacje to naprawdę małe dzieła sztuki. Do tego można liczyć na przymiarki w cenie. Suknia dopasowana do figury, uszyta specjalnie dla danej kobiety będzie wyglądała o niebo lepiej niż nawet droższa lub bardziej stylowa, ale przypadkowo dobrana kreacja.