Dom w każdym stylu można nieco przyozdobić wykorzystując różne wyroby sztukateryjne, na rogach domu można zastosować przykładowo bonie.

Dzięki nim nasz budynek zmieni wygląd niskim kosztem, sztukateria obecnie nie jest zbyt droga, podobnie jak jej montaż. Jednak nie tylko to jest ich dużą zaletą. Są one także niezwykle mocne i trwałe, odporne chociażby na deszcz, śnieg czy też długotrwałe wystawienie na światło słoneczne. Obecnie oferowane przez wiele firm elementy sztukateryjne charakteryzuje lekkość. Budynki często docieplane są za pomocą styropianu, dlatego też sztukateria powinna być lekka, najczęściej mocowane jest za pomocą kleju montażowego. Zatem wszystkie pilastry, gzymsy, bonie i listwy które pozornie wyglądają na ciężkie ozdoby najczęściej wykonane są ze styropianu, lub też innych lekkich materiałów. Ich kolejną zaletą jest także możliwość łatwej obróbki, dlatego też jeżeli chcemy dociąć je do odpowiedniej długości, czy też uciąć pod kątem, aby obramować drzwi czy okna, nie będzie to stanowiło problemu. Obecnie sztukateria pełni jedynie rolę ozdobną, kiedyś różne kamienne elementy były wykorzystywane przykładowo do podpierania balkonów, były to różne krotoszyny, które mogły mieć formę głów, czy też różnych motywów ze starożytnej Grecji.

Kiedyś także listwy przysufitowe lub przypodłogowe wykonywane były z kamienia, z czasem technologia się zmieniła, i z czasem zaczęto je wytwarzać z mieszanki wykorzystującej gips.

Jednak tego rodzaju jest nietrwaly, łatwo można uszkodzić tego rodzaju listwy, które będą wymagały naprawy. Dlatego też listwy przyścienne obecnie produkowane są ze styropianu, z pewnością ich przewagą nad innymi listwami będzie lekkość. Za pomocą kleju montażowego można będzie łatwo je przymocować nawet pod sufitem, nie trzeba w tym przypadku używać żadnych śrub, wkrętów, czy też dybli. Oczywiście przed nałożeniem należy odpowiednio oczyścić powierzchnie, nie powinna ona zawierać kurzu, czy też tłuszczy, które mogą znajdować się na ścianie zwłaszcza w kuchni.