Nie zawsze mamy do dyspozycji dużą powierzchnię użytkową, która umożliwia wkomponowanie dowolnych form meblowych. Taka sytuacja dotyczy właśnie kawalerek, gdzie trzeba dokładnie rozplanować zagospodarowanie każdego metra. Ale bez obaw – producenci dostarczają nam różnorodne inspiracje aranżacyjne, dzięki którym nawet niewielkie pomieszczenia mogą stać się funkcjonalne i atrakcyjne dla oka.

Oryginalne i wygodne meble do kawalerki

W niedużym mieszkaniu doskonale sprawdzają się minimalistyczne a zarazem praktyczne projekty meblowe. Duży wybór mamy wśród nowoczesnych i wygodnych mebli tapicerowanych (zobacz propozycję) – niektóre kanapy i narożniki zajmują naprawdę niewiele miejsca. W trakcie poszukiwania odpowiednich mebli wypoczynkowych warto też zwrócić uwagę na oryginalnie wykonane fotele rozkładane. Najlepsze meble do kawalerki to takie, które zapewnią maksymalny komfort oraz rewelacyjny design.

Do niewielkiego pokoju można też włączyć praktyczne komody, które umożliwiają uporządkowanie dużej ilości potrzebnych rzeczy. Świetnie sprawdzają się też szafy przesuwne wykonane na wymiar, które zajmują niedużo miejsca, a jednocześnie pozwalają na swobodne przechowywanie odzieży oraz dodatków galanteryjnych. W kawalerce zwykle też trzeba wykazać się pomysłowością przy urządzaniu przedpokoju. I tutaj doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się praktyczne garderoby, które uwzględniają szafkę na buty oraz lustro.

Nowoczesne meble do niedużych wnętrz wyróżniają się często atrakcyjnym stylem wykonania i oryginalną kolorystyką. Śmiało można wybierać spośród projektów meblowych w macie lub w połysku, a przy zakupie mebli tapicerowanych z szerokiej gamy tkanin obiciowych. Warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych materiałów meblowych, ponieważ ten aspekt przekłada się bezpośrednio na trwałość mebli oraz na ich estetykę.