Podłogi z paneli mogą być dobrym materiałem podłogowym do szybkiej modernizacji podłogi.

Jest to bardzo dobry wybór, jeśli chcesz wykonać tę pracę samodzielnie, ponieważ panele jest to jeden z najłatwiejszych do instalacji materiałów podłogowych dla majsterkowiczów.

Niedroga i łatwa w montażu podłoga z paneli

Panele podłogowe mogą wyglądać jak drewno naturalne

Podłogi z paneli mogą być właściwym wyborem, jeśli masz ograniczony budżet i chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, instalując podłogę samodzielnie. Niewiele materiałów wykończeniowych jest bardziej ekonomicznych lub łatwiejszych w montażu, niż panele podłogowe. Metoda pióro-wpust znacznie ułatwia montaż podłóg z paneli, a także znacznie obniża całkowite koszty projektu podłogi. Wielu właścicieli domów z podstawowymi umiejętnościami w zakresie majsterkowania może zainstalować samodzielnie podłogę z paneli, chociaż krawędzie, listwy końcowe i piłowanie mogą również oznaczać pozostawienie instalacji profesjonaliście, który zagwarantuje bezbłędny, piękny montaż podłogi.

Podłoga z paneli laminowanych posiada warstwę ścieralną, która chroni znajdującą się pod spodem warstwę fotograficzną i czyni ją nieco odporną na zarysowania i wgniecenia oraz bardzo odporną na plamy. Niektórzy producenci wystawiają nawet bardzo hojną, ponad 10-letnią gwarancję, na samą warstwę użytkową paneli. Jeśli pojawi się plama, zwykle łatwo ją zmyć wilgotnym mopem, a do codziennego sprzątania paneli podłogowych wystarczy miotła i odkurzacz. Podczas gdy podłogi z paneli mogą być twarde pod stopami, większość instalacji zawiera sprężystą warstwę piankową, która nadaje podłodze lekką sprężystość. Podkład eliminuje również głuchy dźwięk i wrażenie, które czasami występuje w przypadku paneli podłogowych.

Panele podłogowe, które znajdziesz na stronie https://panelstyl.com.pl/produkty/panele-podlogowe/, mogą wiernie odwzorowywać wygląd drewna, kamienia i innych naturalnych materiałów, przynajmniej na odległość. W przeciwieństwie do prawdziwego litego drewna, które zawiera wiele niedoskonałych elementów, które należy wyrzucić lub przyciąć, podłogi z paneli laminowanych nie mają wad. Każda deska ma stałą jakość i wygląd. Głębokie tłoczenie dodaje również iluzji prawdziwych słojów drewna.