Sypialnia to bardzo ważne miejsce w Twoim domu. Nawet jeśli jest to mała sypialnia, powinna być relaksująca i stylowa. Mimo swoich bardzo małych rozmiarów, nie powinna sprawiać wrażenia więziennej celi. Na szczęście istnieje wiele pomysłów na zaaranżowanie małej sypialni, które możesz wykorzystać.

 

Jak urządzić niewielką sypialnię aby była stylowa i relaksująca

Kluczem do sukcesu jest planowanie pod kątem wydajności

 

Na przykład sensowne jest kupowanie najmniejszych kredensów, jakie możesz znaleźć. Może nie być wystarczająco duży dla wszystkich twoich ubrań, ale powinien zajmować jak najmniej miejsca. Ponadto małą komodę często można połączyć z małym stolikiem nocnym lub szafką nocną. Oznacza to, że będziesz mieć dużo miejsca na przechowywanie różnych rzeczy.

 

Wykorzystaj powierzchnię ścian

 

Jeśli Twoje ściany są puste, rozważ powieszenie na nich zdjęć lub grafiki w ramkach. Grafika umieszczona na ścianie od razu uatrakcyjnia sypialnię. Możesz również skorzystać z naklejek dekoracyjnych 3D, które doskonale prezentują się w tego typu pomieszczeniach.

 

Wybierz odpowiednią komodę

 

Komody najczęściej występują w dwóch stylach: z bocznym stelażem lub z szufladą. Półki boczne są bardziej powszechne, ponieważ umożliwiają łatwy dostęp do butów lub innych przedmiotów przechowywanych w szufladzie. Komody wysuwane są zwykle większe i oferują więcej miejsca do przechowywania, ale mogą zajmować więcej miejsca na podłodze. Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać szukając mebli do małych sypialni jest to, że nie powinieneś wybierać dużych elementów. Wiele osób uważa, że konieczne jest wypełnienie pokoju dużymi mebli, a to może sprawić, że pokój będzie wyglądał na ciasny i przepełniony. Jeśli masz problem ze zbyt dużą ilością obuwia i nie potrafisz ich odpowiednio uporządkować, rozważ zakup oddzielnego mebla. Szafka na buty z polkami będzie do tego celu najlepszym wyborem.

 

Półka ścienna pozwoli na zyskanie dużej ilości miejsca

 

Świetnym sposobem na zmaksymalizowanie powierzchni na przechowywanie rzeczy w sypialni jest zamontowanie półki ściennej po każdej stronie łóżka. Ponieważ większość przedmiotów w sypialni jest przechowywana pod łóżkiem, półka ścienna pozwoli Ci przechowywać ubrania i pościel na wysokości oczu, co ułatwi dostęp do nich. Półki mogą również pomóc w uporządkowaniu drobnych przedmiotów w sypialni, takich jak krawaty i szaliki. Możesz również dodać szuflady pod półkami, aby pomieścić więcej rzeczy.