Obecnie w sklepach znajdziemy wiele różnych zabawek dla dzieci, edukacyjne, konstrukcyjne, naśladujące codzienne czynności, łamigłówki, klocki, puzzle.

Ale jako rodzic to ty decydujesz, jakimi zabawkami powinno się bawić twoje dziecko. Obecnie coraz więcej rodziców świadomych zagrożeń związanych z plastikowymi zabawkami i gadżetami wybiera dla swoich pociech klasyczne, ekologiczne, drewniane zabawki.

Zalety tradycyjnych zabawek drewnianych

Obecnie bardzo popularne są zabawki drewniane

Zabawki wykonane z drewna mają wiele zalet. Proste zabawki, którymi można się wspólnie bawić, wzmacniają więzi z rodzicami i rodzeństwem, uczą nowego słownictwa, czynności i wyrażania swoich emocji. Proste zabawki, praktyczne i naśladujące czynności życiowe, angażują dziecko w zabawę i zachęcają do uczenia się sensorycznego. Dzieci uczą się i wyrażają siebie poprzez zabawę. Zabawki edukacyjne mogą pomóc im rozwinąć ważne umiejętności, odkryć kim są i dowiedzieć się, co lubią. Na przykład dzieci mogą eksperymentować, budując różne konstrukcje z klasycznych drewnianych klocków lub uczyć się, manipulując zabawkami, aby tworzyć własne budowle czy ułożyć puzzle.

Zabawki z drewna mogą pomóc dzieciom w nauce poprzez zabawę, angażując maluchy naturalnymi kolorami, drewnianą fakturą, są również bezpieczne, trwałe i ekologiczne. Można się nimi bawić na wiele sposobów, co pomaga w rozwoju kreatywności i ważnych umiejętności, jak logiczne myślenie. Układanie stabilnej wieży czy innej konstrukcji wymaga nie tylko myślenia, ale również używania rąk do budowy. Zabawki z drewna powinny być bezpieczne, nietoksyczne i przyjazne dla środowiska, wykonane z wysokiej jakości naturalnego drewna i produkowane w całości w Europie.

Wytrzymałe i wysokiej jakości zabawki drewniane są mocne i trwałe, często wytrzymują bardzo długo. Mogą być przekazywane z dziecka na dziecko, co czyni je świetną inwestycją dla dużych rodzin. Zabawki z drewna są modne same w sobie. W rzeczywistości były modne i używane od dziesięcioleci, jeśli nie stuleci.