Z pewnością pieczywo powinniśmy kupować w renomowanych piekarniach, możemy wówczas liczyć, że zostało ono wyprodukowane według tradycyjnych receptur, do produkcji został wykorzystany zakwas a nie drożdże, czy też różnego rodzaju środki chemiczne, zagęszczacze, polepszacze smaku, substancji które mogą sprawić, że pieczywo będzie wyglądało dobrze, mimo że nie zostało wyprodukowane z odpowiedniej ilości mąki.

Dlatego też odwiedzenie piekarni, którą znamy i znalezienie pieczywa, które polubimy będzie bardzo dobrym pomysłem. Z pewnością będziemy mogli liczyć na chleb, bułki czy rogale, które będą nam smakowały, które będą posiadały odpowiednią formę. Warto zauważyć, że w przypadku supermarketów najczęściej możemy otrzymać pieczywo odpiekane, jest to pieczywo które zostało częściowo upieczone, następnie jest dopiekane na miejscu, dlatego też mamy wrażenie, że jest ona świeże, a jego zapach unosi się w całym sklepie. Jednak w tym przypadku często możemy spotkać różnego rodzaju substancje, które nie powinny znaleźć się w pieczywie, warto pamiętać że w pieczywie powinno znajdować się jedynie mąka, woda i sól. Zatem jeżeli w składzie chleba znajdziemy różnego rodzaju składniki chemiczne, zazwyczaj zaczynające się na E, wówczas wiemy, że nie jest to chleb wysokiej jakości. Oczywiście chleb dzielimy na wytwarzane z mąki pszennej oraz żytniej, przy czym lepiej wybierać mąkę żytnią, która jest lepszej jakości, posiada więcej składników odżywczych. Jak wybierać zdrowe pieczywo?

W sklepach możemy znaleźć różne typy mąki, przykładowo może być to typ 750, jest to mąka chlebowa, 1400 posiada oznaczenie mąka sitkowa, 1850 jest to mąka Grahama.

Oczywiście najlepszej jakości będzie mąka 2000, jest to mąka razowa oznacza to, że została zmielona raz, zawiera dość dużą ilość otrębów, jest ciemniejsza, z pewnością będzie dużo dużo lepszym pomysłem od mąki białej oczyszczonej. Możemy także zakupić pieczywo zawierające różnego rodzaju nasiona, może być to dynia czy też słonecznik, jest to bardzo ciekawe urozmaicenie smaku pieczywa. Kiedy szukamy dobrych produktów piekarskich, pomoże nam w tym Piekarnia Gdańsk. Oczywiście w Gdańsku jak i w całym Trójmieście znajdziemy wiele piekarni z tradycjami, w których będziemy mogli nabyć pieczywo wysokiej jakości.