Astma może utrudniać normalne życie, nawet przy najłatwiejszych czynnościach, takich jak spacery na zewnątrz, a w najgorszym przypadku może być śmiertelna.

Niezwykle ważne jest, aby starannie leczyć astmę i podejmować odpowiednie środki w celu ochrony zdrowia. Możesz kontrolować astmę i zmniejszyć objawy, stosując się do poniższych wskazówek.Wiele osób lubi zapach czystego domu. Jeśli masz astmę, jest to rzeczywiście szkodliwe. Przyjemny zapach pochodzi z chemikaliów, które pozostają w powietrzu. Upewnij się, że otwierasz okna za każdym razem, gdy sprzątasz w domu, nawet jeśli oznacza to utratę świeżego zapachu.Świetną wskazówką, która może pomóc w przezwyciężeniu ataku astmy, jest spróbowanie wypicia kilku filiżanek kawy. Kawa może pomóc w ataku astmy, ponieważ kofeina otwiera drogi oddechowe. Z otwartymi drogami oddechowymi będziesz w stanie oddychać znacznie lepiej.Świetną wskazówką, która może pomóc w złagodzeniu astmy, jest upewnienie się, że używasz inhalatora we właściwy sposób. Wiele osób nie używa prawidłowo inhalatora, ponieważ oddycha płytko. Aby lek zadziałał, należy wykonać głęboki wdech podczas używania inhalatora.Świetną wskazówką, która może pomóc Twojemu dziecku radzić sobie z astmą, jest poinformowanie jak największej liczby osób o jego stanie. Powinieneś powiedzieć ich nauczycielowi, opiekunce i wszystkim innym, którzy są odpowiedzialni za opiekę nad dzieckiem. Zrozumieją potrzeby Twojego dziecka i będą w stanie pomóc.Uważaj na niektóre leki, takie jak aspiryna i penicylina, jeśli cierpisz na astmę. Czy astma sprawia, że ​​jesteś nieszczęśliwy? Jeśli tak, sprawdź te przydatne wskazówki

Leki te mogą w rzeczywistości pogorszyć objawy astmy lub wywołać ataki.

Staraj się stosować substytuty, takie jak paracetamol, gdy boli cię głowa lub boli cię ból, i koniecznie zapytaj swojego lekarza, jakie leki są bezpieczniejsze do zażywania.Niech Twoi znajomi wiedzą, że nie powinni dawać Ci w prezencie roślin domowych. Rośliny mogą być poważnym wyzwalaczem niektórych astmatyków. Posiadanie ich stale w domu przypominałoby toczenie codziennej wojny z otoczeniem. Jeśli ktoś da ci roślinę, sprawdź, czy można ją zasadzić na zewnątrz. Jeśli nie można go przenieść na zewnątrz, podziękuj im ładnie za prezent i oddaj go później.Możesz rozważyć nie zajście w ciążę, jeśli masz ciężką astmę. Hormony wywoływane w czasie ciąży mogą nasilać objawy astmy. Jeśli zdecydujesz się zajść w ciążę i masz astmę, upewnij się, że Twój lekarz wie o Twojej astmie, aby mógł pomóc kontrolować objawy podczas ciąży.Jeśli cierpisz na astmę, możesz sprawdzić, czy nie masz alergii na określone pokarmy lub środowisko. Istnieje wiele rzeczy, które mogą przyczynić się do tego, takie jak zwierzęta domowe, środki czystości, poduszki z pierza lub łóżko, a nawet niektóre perfumy. Produkty mleczne, a także produkty rafinowane, takie jak biała mąka i cukier, prawdopodobnie powodują.Uważaj na środki przeciwbólowe, których używasz. Osoby z astmą starają się nie stosować aspiryny i NAID lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak Advil, Motrin i Aleve, ponieważ istnieje możliwość pogorszenia objawów astmy. Zamiast tego spróbuj użyć acetaminofenu, bardziej znanego jako Tylenol, aby złagodzić ból.Staraj się unikać słodkich napojów, takich jak napoje gazowane, jeśli masz astmę. Dodatki zawarte w tych napojach mogą wywołać objawy astmy. Staraj się również nie jeść zbyt wielu cukierków lub innych produktów o wysokiej zawartości cukru. Istnieje wiele alternatyw, które smakują równie dobrze jak oryginał.Wiele osób nie docenia astmy, a przynajmniej myśli, że nic nie można z nią zrobić, ponieważ jest to choroba nieuleczalna. Jednak zdziwisz się, jak wielką różnicę możesz zrobić, wykonując proste czynności, aby spróbować złagodzić objawy i zmniejszyć źródła ataków astmy.