Jeśli masz na udach, pośladkach i brzuchu cellulit, mądrym pomysłem jest włączenie ćwiczeń do swojego stylu życia.

Niezależnie od tego, czy zaczniesz chodzić na siłownię kilka razy w tygodniu, na zajęcia jogi, czy też zmienisz dojazdy do pracy na jogging lub spacer, staraj się ruszać jak najwięcej. Należy również pamiętać, że cellulit może mieć podłoże genetyczne, nawet jeśli każdego ranka wykonujesz ćwiczenia, możesz mieć skłonności do jego występowania. Pomocna może być również zdrowa dieta, masaże i wcieranie peelingu czy balsamu w dotknięte cellulitem miejsca. Pamiętaj jednak, że takie metody nawet jeśli spowodują zmniejszenie się widoczności cellulitu, nie powstrzymują tworzenia się nowych komórek tłuszczowych, więc jeśli chcesz powstrzymać ich powstawanie, musisz zastosować plan długoterminowy. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie skutecznego zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej, a procedura przeprowadzana pod kontrolą lekarza jest nie tylko bezbolesna, ale również daje długotrwałe efekty.

Czy cellulitu można pozbyć się na stałe

Lekarz z pewnością dobierze zaawansowaną technikę modelowania i wyszczuplania ciała do konkretnych potrzeb klienta, ponieważ nie każdy zabieg jest odpowiedni dla wszystkich.

Jeśli nie masz pewności, który zabieg najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku, porozmawiaj z ekspertami i upewnij się, że wybrałeś leczenie, które zoptymalizuje twoje wyniki. Przed zabiegiem umów się na wstępną konsultację, aby omówić różne metody leczenia cellulitu i dowiedzieć się, co będzie dla ciebie najlepsze, a także podjąć decyzję co do metody redukcji cellulitu. Zabiegi oferowane w gabinetach medycyny estetycznej, jak usuwanie cellulitu Kraków Derma-Med, są bezpieczne i mało inwazyjne, ale oferują długotrwałą redukcję widoczności cellulitu. Zazwyczaj opierają się na masażu limfatycznym lub rozbijania komórek tkanki tłuszczowej, powodując jej szybkie usuwanie z organizmu, a tym samym wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki. Oczywiście jeden zabieg nic nie zmieni, dlatego warto umówić się na kilka sesji w odstępach czasu, które wskaże lekarz.