Ciężka zimowa pogoda może być trudna i niekomfortowa, lub wręcz bolesna dla skóry.

Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów kosmetyków do pielęgnacji skóry zimą, wiele produktów jest zbytecznych, a nawet mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Odpowiednie produkty do mycia, pielęgnacji i nawilżania sprawią, że Twoja skóra będzie zdrowa, gładka i promienna przez całą zimę. Wiele kosmetyków do oczyszczania skóry zawiera ostre chemikalia, które mogą być bardziej szkodliwe niż odżywcze. Składniki takie jak alkohol i wszelkie dodane substancje zapachowe nie będą sprzyjać suchej, popękanej skórze, ponieważ usuwają naturalne olejki z powierzchni skóry. Środki czyszczące na bazie kremu pomogą utrzymać wilgoć w środku, jednocześnie usuwając codzienny brud i makijaż łagodnie i skutecznie. To może być ostatnia rzecz, o której myślisz, gdy masz suchą, swędzącą skórę, ale delikatne złuszczanie naskórka jest korzystne zimą. Nie tylko usunie suche, martwe komórki skóry, ale także pomoże zregenerować nowe. Twoja skóra będzie Ci wdzięczna za stosowanie naturalnych, złuszczających peelingów. Starannie wybieraj krem nawilżający do twarzy i balsam do ciała.

Zaleca się stosowanie zimą produktów na bazie oleju, a nie na bazie wody, aby utrzymać ważne składniki nawilżające w skórze.

Zastosuj krem nawilżający lub balsam natychmiast po umyciu, aby zatrzymać jak najwięcej wilgoci i nie zapomnij o dłoniach i stopach, najbardziej narażonych na zniszczenie i przemarznięcie częściach ciała. Zima jest niewątpliwie ostrzejsza dla skóry niż inne pory roku, na stronie https://novaclear.eu/produkty-winter/ znajdziemy produkty do zimowej pielęgnacji całego ciała. Na zewnątrz możemy mieć kieszonkowy balsam do ust do pielęgnacji suchych, spierzchniętych ust, ale potrzebujemy więcej. Połączenie niskiej wilgotności z silnym, porywistym wiatrem oraz ogrzewaniem w pomieszczeniach może prowadzić do suchej i podrażnionej skóry, więc pamiętaj, aby odpowiednio o nią dbać. Nie można również zapominać o pielęgnacji włosów, które zimą są szczególnie podatne na suchość, złamania i zniszczenia.