Podczas gdy publiczne karmienie dziecka piersią jest całkowicie normalne, wiele matek w takich sytuacjach nie chce wystawiać się na wzrok postronnych osób i zasłania się chustą czy narzutką.

Niestety wiele niemowląt zdecydowanie protestuje przeciwko zasłonięciu podczas karmienia, pozostawiając wiele matek czujących się nieswojo i zawstydzonych. Na szczęście istnieją inne rozwiązania, które każda młoda mama może wypróbować, aby zarówno ona, jak i jej dziecko, czuły się komfortowo, niezależnie od tego, czy karmi się prywatnie w domu, czy w miejscu publicznym i w gronie nieznajomych. Przy odrobinie praktyki i cierpliwości wiele mam jest w stanie nawet karmić malucha podczas spaceru i wykonywania codziennych czynności. Odzież zaprojektowana specjalnie dla karmiącej mamy umożliwia karmienie dziecka piersią bez odsłaniania piersi, pleców czy brzucha. Odzież taka ma materiałową osłonę lub zamek, więc zakrywa większość piersi, podczas gdy dziecko zakrywa resztę. Po prostu przysuń dziecko do siebie, zanim odsłonisz pierś, a możesz dyskretnie nakarmić malucha, nie rezygnując z szykownego i modnego wyglądu.

Planowanie ma kluczowe znaczenie dla mam, które mogą denerwować się karmieniem w miejscach publicznych.

Dobrą zasadą jest karmienie dziecka przed wyjazdem na wycieczkę lub, jeśli wolisz, karmienie w samochodzie przed wejściem do sklepu. W wielu centrach handlowych i innych miejscach publicznych są obecnie pokoje do karmienia i przewijania dzieci, dzięki czemu matki karmiące piersią mogą spokojnie odpocząć i poczuć się komfortowo. Oczywiście podczas karmienia dziecka chcesz wyglądać stylowo i kobieco. To, że masz dodatkowe kilogramy po ciąży, nie znaczy, że musisz być niewidzialna, lub chodzić w starym i porozciąganym T-shircie. Odpowiednio dobrane sukienki dla karmiącej sprawią, że nakarmisz malucha szybko i dyskretnie. Nie ma powodu, by tęsknie patrzeć na nową sukienkę znajomej. Kup własną, odpowiednią do nowej roli karmiącej mamy, wygodną, nowoczesną i z funkcjonalnością, której w tym czasie potrzebujesz.