Profesjonalnie zrobiona strona internetowa powinna być jak najbardziej przejrzysta, oraz powinna prawidłowo działać w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych.

Strona przyjazna dla użytkownika musi również posiadać aplikacje internetowe które ułatwią jej obsługę nawet mało sprawnym osobom. Zaczynając od najprostszych aplikacji takich jak formularze kontaktowe na rozbudowanych bazach danych kończąc. Dzięki bazom danych możemy prowadzić katalog firm, jak również sklep internetowy. W bazie danych można zgromadzić adresy e-mail klientów. Możemy także zaopatrzyć się w aplikacje internetowe umożliwiające szybki kontakt z klientami. Rozbudowane aplikacje powinny zawierać także odpowiedni system zapytań aby można było sprawnie odnaleźć interesujący nas temat. Często aplikacje z komputerów stacjonarnych przechodzą do komórek. Dzieje się to za sprawą stale rosnących możliwości naszych telefonów. Zastosowanie w telefonach komórkowych coraz to szybszych procesorów oraz pamięci zwiększy znacznie ich możliwości. Wiele firm zatem przenosi część pracy na urządzenia mobilne, pracownicy nie muszą już pracować za biurkami, ale są bardziej mobilni.

Przykładowo w magazynier może szybko wykonać inwentaryzację aktualizując na bieżąco stany magazynowe w telefonie komórkowym.

Aplikacja w telefonie może łączyć się z centralną bazą danych. Dzięki czemu dane są aktualizowane na bieżąco, będzie to ważne przykładowo w przypadku sklepów i hurtowni. Często będzie to wymagało zaprojektowania odpowiedniej aplikacji na urządzenia mobilne. Obecnie na rynku znajdziemy wiele firm, oraz freelancerów specjalizujących się w projektowaniu tego rodzaju aplikacji. Z pewnością godny polecenia jest Arkadiusz Nagięć, doświadczony specjalista który posiada długoletnie doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu profesjonalnych aplikacji mobilnych. Ważna jest także zgodność z innym oprogramowaniem, które było używane w firmie do tej pory, dane powinny być odczytywane przez wszystkie wersje używanego oprogramowania.