Chociaż jest to jedna z najczęstszych dolegliwości w Ameryce, ból pleców nie jest często skutecznie leczony bez względu na to, z kim się spotykasz.

Od lekarzy pierwszego kontaktu po kręgarzy, ludzie często nie otrzymują ulgi w bólu pleców ze źródeł konwencjonalnych. Przeczytaj kilka wskazówek, jak samodzielnie rozwiązać problem bólu pleców i miejmy nadzieję, że znajdziesz jakieś lekarstwo.Upewnij się, że ćwiczysz wystarczająco dużo. Ćwiczenia są niezbędne do utrzymania silnych i zdrowych mięśni pleców oraz mięśni brzucha. Jeśli twoje mięśnie są zbyt słabe, znacznie bardziej obciążasz kości. Silniejsze mięśnie pomagają znieść część stresu i uratować kości.Czy odczuwasz ból pleców? Staraj się nie wykonywać wielu ruchów skrętnych w ciągu dnia. Bez względu na to, jak trywialne jest zadanie, które wykonujesz, jeśli się skręcasz, gdy to robisz, może to spowodować intensywne obrażenia i ból. Kiedy angażujesz się w forsowne czynności, takie jak sport, pamiętaj o tym, jak wzorce ruchu wpływają na obszary kręgosłupa i zmniejsz aktywność, jeśli zaczniesz odczuwać ucisk i ból.Oddaj się często czynnościom sercowo-naczyniowym. Aktywność sercowo-naczyniowa jest bardzo pomocna w utrzymaniu zdrowszego ciała i doskonale kondycjonuje stawy i mięśnie, pomagając zapobiegać bólom pleców. Chociaż istnieją inne świetne ćwiczenia, treningi sercowo-naczyniowe znacznie mniej obciążają mięśnie pleców, oferując tym samym optymalne ćwiczenie dla osób, które odczuwają ból pleców.Wzmocnienie mięśni jest tak samo ważne dla leczenia kontuzji pleców, jak i zapobiegania przyszłym kontuzjom. To powiedziawszy, osoby już doświadczające bólu pleców nie powinny angażować się w ćwiczenia, które nadmiernie obciążają zranione mięśnie. Z tego powodu codzienne szybkie chodzenie jest najlepszym sposobem na poradzenie sobie z kontuzjami, jednocześnie pracując na wszystkich mięśniach ciała, aby zapobiec przyszłym kontuzjom.Podczas przenoszenia ciężkich przedmiotów, takich jak meble, pchaj je, a nie ciągnij. Ciągnięcie ciężkiego przedmiotu powoduje duże obciążenie pleców i kręgosłupa. Pchanie przenosi ten wysiłek na mięśnie brzucha i barki, które lepiej zniosą obciążenie niż mięśnie pleców.Musisz również uważać, w jakiej pozycji śpisz, jeśli bolą Cię plecy. Czym jest trening EMS?

Skonsultuj się z lekarzem i zapoznaj się z zaleceniami.

Często zaleca się spanie na boku z lekko podwiniętymi nogami. Często mówi się też, że spanie na plecach nie jest dobrym pomysłem.Aby zmniejszyć ból pleców, musisz rozsądnie ćwiczyć. Ludzie często myślą, że powinni trzymać plecy nieruchomo, gdy boli, ale to może w rzeczywistości pogorszyć ich ból pleców. Ćwiczenia stymulują przepływ krwi do dolnej części pleców i pomagają zmniejszyć stan zapalny i napięcie mięśni.Upewnij się, że nosisz wygodne trampki lub buty, jeśli cierpisz na ból pleców. Chodzenie z obcasami lub innymi niewygodnymi butami może spowodować nieprawidłowe chodzenie i rozpoczęcie lub nasilenie bólu pleców. Staraj się kupować tenisówki, które są dopasowane i mają gumową podeszwę na dole, aby zapewnić jak najlepsze wsparcie.Wiele osób nie myśli o bólu pleców, dopóki nie jest za późno. Prawie każdy nie jest wystarczająco aktywny w swoim codziennym życiu. Konieczne jest, aby pozostać aktywnym i sprawnym fizycznie. Ponadto, gdy ktoś ma przeziębienie lub gorączkę, często uważa się, że kluczem jest odpoczynek. Cóż, do pewnego stopnia to prawda, ale aktywność fizyczna odgrywa kluczową rolę w optymalizacji zdrowia, w tym w plecach.Mam nadzieję, że odkryłeś kilka nowych wskazówek i wskazówek, jak złagodzić problem bólu pleców. To może być prosta sprawa znalezienia odpowiedniego rozwiązania, które zrobi ogromną różnicę w leczeniu bólu lub wyeliminowaniu jego źródła i sprawi, że twoje życie będzie o wiele przyjemniejsze, gdy nie będziesz odczuwać bólu pleców!