Zastosowanie profesjonalnych systemów deskowania w praktyce przynosi optymalne rezultaty.

Nowoczesne systemy tego typu są wysokiej jakości i bezawaryjne w rękach doświadczonych monterów i użytkowników. Większość z tych rozwiązań gwarantuje łatwą i szybką pracę z możliwością szybkiego przenoszenia, montowania i rozmontowywania. Elementy konstrukcyjne wykonane są z metali lekkich, na przykład z aluminium. Ewidentne zalety aluminiowych podpór i szkieletu górnego związane są z bezpieczeństwem, lekkością i łatwością dokonywania modyfikacji. W wielu systemach funkcjonuje alternatywa dla aluminium na wypadek konieczności podniesienia stabilizacji pracy pod stropem. Wtedy wykorzystuje się stalowe podpory, a reszta elementów pozostać może aluminiowa. Konstrukcja taka jest bardziej trwała, ale zachowuje elastyczność i łatwość montażu. Rodzaj konstrukcji ma znaczenie, jeśli chodzi o konkretne warunki. Dodatkowe wzmocnienia lub alternatywne systemy wykorzystywane są na przykład przy nieregularnych stropach. Większość firm z branży proponuje pod deskowania stropowe gotowe rozwiązania w kilku wariantach.

Chodzi o uzyskanie jak największej wygody i funkcjonalności przy zachowaniu właściwego poziomu bezpieczeństwa i łatwości użytkowania.

Ten ostatni parametr pozwala na prowadzenie prac przez ekipy o różnym składzie – z prawidłowym złożeniem konstrukcji poradzą sobie nawet średnio doświadczeni pracownicy. W większości zastosowań deskowania stropowe pozwalają na znaczne przyspieszenie prac na budowie, nawet w trudniejszych przypadkach. Jeśli zachodzi potrzeba, wykorzystywane są wyspecjalizowane systemy z dodatkowymi wzmocnieniami. Ogólnie stosowane rozwiązania sprawdzają się w większości przypadków, na co ma wpływ ich uniwersalność oraz możliwość dowolnego modyfikowania konstrukcji z wykorzystaniem dostępnych elementów. Z systemów deskowania stropowego korzystają zespoły budowlane i profesjonalne firmy podejmujące się najbardziej skomplikowanych realizacji.