Nawet najlepsze wykończenie na podłogach z twardego drewna nie trwa wiecznie, jeśli użytkujemy jej powierzchnię każdego dnia.

Na szczęście podłogi z litego drewna oraz parkiety można wielokrotnie cyklinować, odnawiać i uszczelniać. Nawet drewno liściaste, które ma cieńszą okleinę jako warstwę wierzchnią, może być odnowione i ponownie uszczelnione kilka razy, zanim będzie trzeba je wymienić na nowe. Jeśli masz podłogę drewnianą, upewnij się, że chronisz jej żywotność i wykorzystujesz jej naturalne właściwości, wykonując cyklinowanie, polerując i nakładając wykończenie uszczelniające w razie potrzeby. Główną zaletą cyklinowania jest to, że chroni drewno przed zużyciem i wydłuża żywotność podłogi. Prawdziwe drewniane deski podłogowe mogą być drogie, dlatego ważne jest, aby chronić je przed codziennymi uszkodzeniami, szczególnie w obszarach o dużym natężeniu ruchu. Lakier działa jak bariera chroniąca przed zniszczeniem, więc nie jesteś w stanie fizycznie zarysować drewna podłogi pod spodem. Dzięki odpowiednim praktykom i zabezpieczeniom, drewniane podłogi mogą stać się praktycznie odporne na plamy i zarysowania.

Podobnie jak powyżej, nadając podłodze polerowane wykończenie, tworzysz barierę ochronną, która uniemożliwia dotarcie brudu, wilgoci czy uszkodzeń do rzeczywistego drewna.

Drewno jest materiałem porowatym, ale po zamknięciu nie może już wchłonąć żadnej cieczy i dlatego jest odporne na plamy. Zachowując piękne drewniane deski podłogowe czy parkiet, możesz cieszyć się nimi przez wiele lat, nie martwiąc się o uszkodzenia spowodowane codziennym użytkowaniem czy pazurkami zwierząt. Jeśli cierpisz na astmę lub masz alergię na kurz, gładkie i wypolerowane drewniane podłogi oraz cyklinowanie Gdynia są świetną opcją dla Twojego domu w porównaniu do dywanów lub podłóg drewnianych o wypukłej fakturze. Cyklinowane podłogi nie mają odsłoniętych włókien, do których może przylgnąć kurz i są łatwe do utrzymania w czystości, oszczędzając cenny czas i pieniądze. Cyklinowanie podłóg może zredukować nierówne tekstury, takie jak rowki i zadrapania, odświeżyć obszary, które wyblakły z powodu zużycia i mogą nadać podłodze bardziej luksusowy i lśniący wygląd.