Oczekiwanie przyjścia na świat dziecka to piękny czas dla przyszłych rodziców, którzy chcą mu dać wszystko, co najlepsze. Im bliżej daty porodu, tym mniej czasu na kompletowanie wyprawki, dlatego warto o tym pomyśleć o wiele szybciej. W pokoiku malucha najważniejsze jest łóżeczko. Jak je wybrać?

Urządzanie pokoiku dla dziecka – od czego zacząć?

Pięknie urządzone wnętrze dla maluszka to nie wszystko. Pokoik musi być przestronny, a przede wszystkim funkcjonalny. Warto zatem urządzić go tak, by nie utrudniać sobie wykonywania większości czynności przy niemowlaku. Miejsce to powinno być urządzone w stonowanym stylu, a także nie musi zawierać zbyt wielu mebli, jak to się wszystkim wydaje. Noworodek w pierwszych tygodniach życia zazwyczaj przez większość dnia śpi, a także ma krótkie przerwy na jedzenie. By zapewnić mu zdrowy i bezpieczny sen, w pokoiku powinno się pojawić odpowiednie łóżeczko, wykonane ze starannie dobranych materiałów. Chcesz przeprowadzić szybki remont w pokoju dziecka? Pomyśl nad rozwiązaniem, jakim jest kredyt gotówkowy.

O czym należy pamiętać przy wyborze łóżeczka dla dziecka?

Jednym z najważniejszych mebli w pokoju dziecięcym jest łóżeczko. Przy jego wyborze należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Na rynku dostępnych jest pełna gama łóżeczek, które posiadają wszelkie atesty i certyfikaty. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że będzie ono komfortowe i bezpieczne dla dziecka. Ważne, by posiadało trzypoziomową regulację wysokości, a także wyjmowane szczebelki, co ułatwi w przyszłości maluchowi wchodzenie i wychodzenie z łóżeczka.

Większość modeli łóżeczek dostępnych na rynku posiada także dolną szufladę na pościel. Ponadto wybierając tego typu produkt, warto kierować się materiałem, z którego jest wykonany. W czołówce topowych łóżeczek znajdują się te wykonane z litego drewna, pokryte farbami i lakierami w pełni bezpiecznymi dla maluchów. Ważne też, by łóżeczko nie miało żadnych ostrych krawędzi i rantów, a drewno było odpowiednio oszlifowane.

Uzupełnieniem każdego łóżeczka jest dobrze wyprofilowany materac, który powinien być średnio twardy, ale na tyle elastyczny, by dopasował się do pozycji maluszka. Na rynku znaleźć można materace antyalergiczne, a także oddychające. Poza wyborem łóżeczka do pokoju dziecięcego, ważne jest także jego ustawienie. Młodzi rodzice powinni zatem unikać miejsc blisko grzejnika oraz okna, bowiem może to spowodować przegrzanie lub przeziębienie. Szukasz wysokiej klasy mebli do pokoju dziecięcego? Kredyt gotówkowy umożliwi Ci spełnienie każdego marzenia wnętrzarskiego.