Kantory do bardzo dobry pomysł na wymianę waluty dla osób nieposiadających konta walutowego, dzięki któremu można łatwo przewalutować oszczędności w naszym banku.

Czasem kiedy wyjeżdżamy na wakacje po prostu możemy nie mieć czasu na wymianę, dlatego też kantor będzie w tym wypadku najszybszym sposobem wymiany. Oczywiście wymianę pieniędzy warto zająć się odpowiednio wcześniej, nie zawsze dobrym pomysłem będzie wymiana w dniu wyjazdu. Warto wcześniej przeanalizować kursy w różnych miejscach. Dzięki temu będziemy mogli wybrać najbardziej korzystne kursy w różnych kantorach w pobliżu. Jednak jeżeli posiadamy konto walutowe można łatwo przewalutować złotówki przykładowo na euro lub też dolary i wypłacić w placówce bankowej. Warto zastanowić się czy bardziej opłaca się wymieniać waluty w kantorze internetowym. W Polsce obecnie działa wiele kantorów internetowych, znajdziemy także bez trudu porównywarki, dzięki którym możemy łatwo sprawdzić gdzie znajdziemy najkorzystniejszy kurs. Musimy także pamiętać iż każda transakcja musi być bezpieczna warto zatem sprawdzić opinie o różnych kantorach. Warto pamiętać że jeżeli wyjeżdżamy do rzadziej uczęszczanego kraju, w zwykłym kantorze może nie być wystarczającej ilości waluty.

Dlatego też wymianę powinniśmy planować z wyprzedzeniem.

Czasem także warto zapytać w kantorze czy posiada wystarczająca ilość waluty, jeżeli będziemy chcieli wymienić większą ilość. Przed wyjazdem warto także sprawdzić limity gotówki z jaką możemy wjechać do danego kraju, może bowiem się okazać że kiedy chcemy wwieźć większą ilość pieniędzy będziemy musieli poinformować o tym fakcie na granicy. Z pewnością wymiana walut powinna być dobrze przemyślana, jeżeli nie wymienimy gotówki, wówczas przy płatności kartą możemy liczyć się z dość drogimi kosztami przewalutowania. Dodatkowo mogą dojść inne koszty zależnie od kraju ale także od bankomatu w którym będziemy wypłacali pieniądze. Dlatego też przed wyjazdem trzeba dobre zapoznać się z tabelami kosztów.