Soda oczyszczona to popularna nazwa wodorowęglanu sodu – substancji o szerokim zastosowaniu w wielu dziedzinach życia codziennego. Soda oczyszczona z uwagi na swoje zróżnicowane właściwości, posiada zastosowanie zarówno w gastronomii, w kosmetyce, a także w naturalnych sposobach na leczenie wielu schorzeń. Soda oczyszczona jest substancją, od wielu lat stosowana jako cenny, naturalny, niedrogi zamiennik preparatów, które niezbędne są nam w kuchni, podczas pielęgnacji oraz wielu, domowych kuracji.

Soda oczyszczona posiada właściwości, umożliwiające zastosowanie w kuchni. Jej działanie fermentacyjne pozwala wykorzystać ją w wypieku ciast. Mieszanka sody oczyszczonej ze zsiadłym mlekiem będzie doskonała, jeżeli zabraknie proszku do pieczenia. Soda oczyszczona pozwala wyeliminować zapach ryby, cebuli i czosnku na dłoniach. Szczypta sody przy gotowaniu mleka zapobiegnie zwarzeniu się. Soda oczyszczona pozwala zneutralizować smak potraw, w których przeważa smak kwaśny. Jeżeli zdarzyło Ci się dodać zbyt dużo octu, wystarczy zastosować sodę oczyszczoną.

Właściwości sody oczyszczonej

Właściwości oczyszczające sody opisane na tej stronie https://www.izdrowiej.pl/soda-oczyszczona pozwalają wykorzystać substancję w sprzątaniu, jako środek doskonale wybielający i delikatnie żrący. Soda oczyszczona pozwala pozbyć się uciążliwych zapachów. W kosmetyce może być wykorzystana do naturalnego wybielania zębów, jako naturalny dezodorant lub środek na oparzenia słoneczne. Znakomicie poradzi sobie (w formie pasty) jako preparat na ukąszenia owadów o działaniu łagodzącym lub jako preparat złuszczający twardy naskórek. Wystarczy łączyć sodę z odpowiednim dodatkiem w dobrze dobranych proporcjach.

Działanie sody oczyszczonej jest nieocenione dla zdrowia. Soda oczyszczona neutralizuje kwasy, utrzymując w organizmie odpowiednie pH. Ponadto świetnie sprawdzi się jako płukanka podczas bólu gardła, doraźny lek na zgagę, a także ataki astmy. Wspomaga walkę z mukowiscydozą. Szerokie zastosowanie sody oczyszczonej potwierdza, że warto mieć ten produkt w swojej szafce. Jako zamiennik doskonale zastąpi wiele produktów, niezbędnych w domu na co dzień.