Korzystanie z adwokata może oczywiście mieć wpływ nie tylko na to, jak się czujesz, ale także na to, jak sobie radzisz ze sprawą rozwodową.

Twoja ignorancja lub fałszywe przypuszczenia dotyczące prawa mogą Ci zaszkodzić na długi czas. Jeśli nigdy nie rozmawiasz z adwokatem w sprawie propozycji ugodowej małżonka lub jeśli nigdy nie przeglądasz dokumentów razem z kimś, kto popiera twoje interesy, możesz uzyskać negatywne rozstrzygnięcie sprawy, nawet o tym nie wiedząc.

Prawnik, którego wybierzesz, musi oczywiście być wystarczająco biegły w zakresie prawa, aby powiedzieć ci rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Nawet jeśli nadal ufasz swojemu małżonkowi, nie jest to czas, aby być naiwnym. Możesz mieć prawo do rzeczy, o których nawet nie wiesz.

Twój małżonek może skonsultować się z adwokatem, nawet jeśli cię o tym nie informuje, więc warunki podziału majątku, rozwodu i opieki nad dziećmi mogą nie być tak wyrównane, jak myślisz.

Innymi słowy, nie zakładaj, że twój współmałżonek ma dobre intencje tylko dlatego, że mówi ci, że jego oferta jest uczciwa i sprawiedliwa. Możesz słuchać, tyle, ile chcesz, tego, co twój małżonek ma do powiedzenia, ale osądzaj jego ofertę na podstawie wszystkich informacji i konsultuj je z adwokatem. Radzenie sobie z dokumentacją w sądzie rodzinnym może być dla niektórych osób dosyć przytłaczające. Wszyscy prawnicy przechodzą intensywne i częste szkolenia i robią takie rzeczy przez cały dzień, więc jest to dla nich nic trudnego. Prawnik przeprowadzający rozwody Warszawa powinien wyjaśnić wszelkie dostępne wyjścia oraz zalety i wady każdego z nich. Podczas gdy większość prawników najprawdopodobniej załatwia kilka spraw naraz, twoja sprawa jest dla ciebie priorytetem i musisz upewnić się, że zatrudniony adwokat poświęci twojej sprawie wymaganą ilość czasu. Prawnik, który traktuje cię z szacunkiem, słucha uważnie i rozwiązuje twoje obawy będzie dla ciebie z pewnością odpowiedni, musi również zapewnić, że sprawa zakończy się po twojej myśli.