Własna firma w Wielkiej Brytanii, niezależnie od prowadzonej branży, oznacza wielką odpowiedzialność oraz konieczność zwrócenia przez przedsiębiorcę uwagi na sporo istotnych kwestii.

Praca zarobkowa, reklama czy też załatwianie kwestii formalnych – są to absolutne podstawy. Niezbędne jest też zadbanie o firmowe kwestie księgowe. Rozliczanie podatków, a także rozliczenia kadrowo-płacowe można przeprowadzać samodzielnie, jak również z wykorzystaniem dodatkowego wsparcia. Samodzielna praca tego typu wymaga posiadania odpowiedniej ilości czasu i stosownego oprogramowania. Dobrze więc pomyśleć o pomocy fachowców.

Księgowy na etacie czy usługi zewnętrznych biur w Wielkiej Brytanii?

Co warto wiedzieć o pomocy specjalistów?

Jedną z opcji jest zatrudnienie etatowego księgowego. Taka osoba będzie odpowiedzialna wyłącznie za formalności oraz rozliczenia firmy, w której jest zatrudniona. Oczywiście zatrudnianie pracownika na etacie to dość kosztowna sprawa, na którą nie stać mniejszych przedsiębiorców. O wiele częściej na takie rozwiązania decydują się większe firmy, których księgowość jest skomplikowana i warto, aby każdego dnia ktoś zajmował się wszystkimi sprawami powiązanymi z nią.

Opcją alternatywną dla księgowych etatowych są zewnętrzne biura rachunkowe. W tym przypadku mamy do czynienia z usługodawcami, którzy zapewniają obsługę wielu firm. Dzięki temu każdy klient ma zapewnione korzystne warunki, jeśli chodzi o cenę usług. Działania takich przedsiębiorstw praktycznie niczym nie różnią się od pracy etatowych księgowych. Obejmują one rozliczenia, sporządzanie i składanie odpowiednich dokumentów czy też doradztwo i kompleksowe reprezentowanie przedsiębiorcy przed organami administracyjnymi, a nawet sądowymi.

Warto dodać, że pod hasłem księgowość Londyn promują się nie tylko brytyjskie biura rachunkowe, ale również biura obsługujące klientów w UK, ale prowadzone przez Polaków. W tym przypadku mamy do czynienia z takimi samymi fachowcami jak Brytyjczycy. Dzięki braku bariery językowej można jednak uniknąć różnych nieporozumień w czasie rozliczania czy też podczas wielu etapów prowadzonej współpracy.