Urządzając kuchnię lub łazienkę powinniśmy zastanowić się nad wyborem płytek.

Często zastanawiamy się nad kolorystyką, możemy wybrać płytki jednolite lub też przykładowo mozaiki, różnego rodzaju ornamenty. Czasem będziemy chcieli przełamać kolor jednolity, możemy wówczas wykorzystać przykładowo pasek płytek z motywem roślinnym, wybrać ciekawy kolory, które mogą nieco ożywić nasze pomieszczenia.

Podłogowe płytki w stylu retro

Hiszpańskie płytki Peronda

Bardzo ciekawą ofertę płytek posiada hiszpański producent ceramiki Peronda, jest to firma, która od 200 lat specjalizuje się w produkcji płytek, które możemy zastosować wewnątrz czy też na naszych balkonach i tarasach. Możemy wybrać bardzo wiele płytek ściennych o tradycyjnych wzorach, będą to różnego rodzaju rozety, motywy gwiazd charakterystyczne dla stylu vintage. Znajdziemy tu bardzo dużą różnorodność wzorów, kolorów, dzięki czemu będziemy mogli łatwo dobrać płytki do naszych wnętrz. Dzięki temu uzyskamy bardzo ciekawy efekt, płytki w stylu vintage mogą bardzo dobrze zgrywać się z nowoczesnymi płytkami w jednolitych kolorach, możemy zastosować paski pionowe lub też poziome, aby przełamać jednolitą kolorystykę. Zaletą płytek Peronda jest unikalny wzór, możemy zastosować je w przypadku łazienki, kuchni, bardzo dobrze sprawdzą się także w naszym salonie.

Hiszpańskie płytki ceramiczne to gwarancja wysokiej jakości, firma Peronda posiada bardzo bogate doświadczenie w produkcji terakoty, gresu, jak również innych płytek ceramicznych. Posiadają one bardzo duże dobre zalety estetyczne, dekoracyjne. Dostępne są płytki w różnych rozmiarach, przykładowo 33 x 33 cm oraz 45 x 45 cm. Mogą one posiadać nieregularne kształty, dzięki czemu bardziej upodobnione są do płytek w starym stylu, pomiędzy płytkami powstanie nieregularna linia, która jest często motywem poszukiwanym przez projektantów wnętrz. Powierzchnia płytki jest postarzana, może wyglądać na przetartą, posiadać plamy, co jest bardzo ciekawym pomysłem.

Ofertę płytek firmy Peronda znajdziemy na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/Peronda/7739, znajduje się tu wiele modeli, takich jak Damero, Faenza, Manises, Marais, Mirambel oraz wiele innych. Są to płytki w stylu retro, które mogą przypominać stare kafle, są to płytki o klasie ścieralności PEI IV, które możemy stosować na podłogach oraz na ścianie.