Dzisiejsza ekonomia sprawia, że ​​naprawdę musisz być mądry, jak wydajesz każdy grosz.

Karty kredytowe to świetny sposób na robienie zakupów, których w innym przypadku nie mógłbyś zrobić, ale niewłaściwie używane mogą bardzo szybko wpędzić Cię w kłopoty finansowe. Przeczytaj kilka świetnych wskazówek dotyczących mądrego korzystania z kart kredytowych.Postaraj się nie przekraczać 30 procent limitu kredytowego ustawionego na Twojej karcie. Część Twojej oceny kredytowej składa się z oceny kwoty zadłużenia, które posiadasz. Trzymając się daleko poniżej swojego limitu, poprawisz swoją ocenę i upewnisz się, że nie zacznie ona spadać.Zawsze powinieneś próbować negocjować oprocentowanie swoich kart kredytowych zamiast zgadzać się na jakąkolwiek kwotę, która jest zawsze ustalona. Jeśli dostaniesz dużo ofert w mailu od innych firm, możesz wykorzystać je w negocjacjach, aby uzyskać znacznie lepszą ofertę.Upewnij się, że co miesiąc przeglądasz wyciąg z karty kredytowej, aby upewnić się, że każde obciążenie rachunku zostało przez Ciebie autoryzowane. Wiele osób tego nie robi i znacznie trudniej jest walczyć z nieuczciwymi zarzutami po upływie długiego czasu.Jeśli posiadasz kartę kredytową o dużym zainteresowaniu, powinieneś rozważyć przeniesienie salda. Wiele firm obsługujących karty kredytowe oferuje specjalne stawki, w tym oprocentowanie 0%, gdy prześlesz saldo na ich kartę kredytową. Wykonaj obliczenia, aby dowiedzieć się, czy jest to dla Ciebie korzystne, zanim podejmiesz decyzję o przeniesieniu sald.Jeśli masz kilka kart kredytowych z saldem na każdej, rozważ przeniesienie wszystkich sald na jedną, niżej oprocentowaną kartę kredytową. Prawie każdy otrzymuje pocztę z różnych banków oferujących karty kredytowe o niskim lub nawet zerowym saldzie, jeśli przeniesiesz swoje bieżące saldo. Te niższe stopy procentowe zwykle utrzymują się przez 6 miesięcy lub rok. Możesz zaoszczędzić sporo odsetek i co miesiąc mieć jedną niższą płatność!Pamiętaj, aby uzyskać pomoc, jeśli masz problemy z kartami kredytowymi. Spróbuj skontaktować się z działem doradztwa w zakresie kredytów konsumenckich. [IMG alt=”FinansowyPuls.pl – Trzymaj rękę na finansowym pulsie!” href=”https://finansowypuls.pl/”]

Ta organizacja non-profit oferuje wiele tanich lub bezpłatnych usług tym, którzy potrzebują planu spłaty, aby zadbać o swój dług i poprawić ogólny kredyt.Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać, czy coś się zmieniło w Twoich warunkach i warunkach.

Firma jest dość popularna, aby zmienić swoje warunki bez wcześniejszego powiadomienia, więc czytaj wszystko tak uważnie, jak to możliwe. Czasami najważniejsze zmiany są ukryte głęboko w dokumencie. Za każdym razem, gdy otrzymasz oświadczenie, przeczytaj każde słowo w języku; to samo dotyczy początkowego kontraktu i każdej innej literatury otrzymanej od firmy.Realizuj cel zerowego salda lub jeśli nie możesz osiągnąć zerowego salda miesięcznie, utrzymuj najniższe możliwe salda. Zadłużenie na karcie kredytowej może szybko wymknąć się spod kontroli, więc wejdź w relację kredytową z celem, aby zawsze spłacać rachunek co miesiąc. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoje karty mają wysokie oprocentowanie, które z czasem może naprawdę wzrosnąć.Najlepiej trzymać się z daleka od pobierania prezentów świątecznych i innych wydatków związanych ze świętami. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, oszczędzaj, aby kupić to, co chcesz, lub po prostu kupuj tańsze prezenty. Twoi najlepsi przyjaciele i krewni zrozumieją, że masz ograniczony budżet. Zawsze możesz poprosić z wyprzedzeniem o limit kwot prezentów lub wylosować nazwiska. Bonus polega na tym, że nie spędzisz następnego roku na płacenie za tegoroczne Święta Bożego Narodzenia!Jak wspomniano wcześniej, naprawdę nie masz innego wyboru, jak być inteligentnym konsumentem, który odrabia pracę domową w tej gospodarce. Wszystko wydaje się tak nieprzewidywalne i niepewne, że najmniejsza zmiana może obalić świat finansów każdego człowieka. Mamy nadzieję, że ten artykuł wskaże Ci właściwą drogę, jeśli chodzi o korzystanie z kart kredytowych we właściwy sposób!