Dla wielu osób ograniczenie do wózka inwalidzkiego nie było planem na całe życie.

Jednak z powodu jakiejś nieoczekiwanej choroby, tragedii lub starzenia się znaleźli się w świecie, którego nigdy wcześniej nie znali. Jako użytkownik wózka inwalidzkiego codziennie musisz stawiać czoła kilku wyzwaniom, z których najważniejszym jest ograniczona mobilność. Na przykład korytarze w szkole lub w miejscu pracy mogą być zbyt małe, aby zmieścić wózek inwalidzki. Lub miejsca, które chcesz odwiedzić, mogą mieć nierówne powierzchnie lub schody, po których trudno jest się poruszać na wózku. Jedną ze zmian i ułatwień, które można rozważyć, jest instalacja windy schodowej lub platformy dla wózka inwalidzkiego. W ten sposób osoby niepełnosprawne będą mogły wygodnie przemieszczać się z jednego piętra na drugie. Kolejną zaletą zainstalowania windy schodowej jest to, że nie ma konieczności polegania na krewnych, przyjaciołach, czy osobach postronnych, aby poruszać się po sklepach, urzędach czy galeriach handlowych. Zalety podnośników i platform dla wózków inwalidzkich

Windy schodowe, platformy pionowe i platformy dla wózków inwalidzkich oferują kilka wspaniałych korzyści dla osób niepełnosprawnych, przede wszystkim niezależność i bezpieczeństwo poruszania się w budynkach.

Niemożność bezpiecznego i samodzielnego przemieszczania się z jednego piętra na drugie jest jedną z głównych niedogodności, z którymi boryka się każdego dnia wielu niepełnosprawnych i seniorów. Platformy dla wózków inwalidzkich przywracają niezależność i wygodę, o których myślałeś, że zniknęły na zawsze. Chociaż windy z dostępem dla osób niepełnosprawnych są znacznie większe niż ich odpowiedniki z dla przewozu osób, nie oznacza to, że są bardziej powolne. W rzeczywistości użycie platformy ze strony https://interlift.pl/nasza-oferta/platformy-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia/ może często skutkować szybszym przejściem między piętrami, ponieważ częściej używane silniki są znacznie mocniejsze, co oznacza, że mogą działać szybciej, nawet przy dodatkowej masie wózka inwalidzkiego ponad masę osoby. Windy dla osób niepełnosprawnych umożliwiają osobom niepełnosprawnym poruszanie się na wielu piętrach ze znacznie większą swobodą niż bez jakiejkolwiek formy ułatwień dostępu.